Zamknij

Gros to większość, a gros...? Pytanie i odpowiedź z Milionerów za 125 tys. złotych

Karolina Piotrowska
18.07.2019 12:43
Gros to większość, a gros...? Pytanie i odpowiedź z Milionerów za 125 tys. złotych
fot. screen / player.pl

Gros to większość, a gros...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 125 tysięcy złotych.

Gros to większość, a gros...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 125 tysięcy złotych.

Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? Pytanie z Milionerów za 250 tys. zł

Gros to większość, a gros...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Gros to większość, a gros...?" od razu wzbudziła skojarzenia u uczestnika. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. mniejszość 

B. setna część szylinga 

C. 140 sztuk 

D. dwanaście tuzinów

Uczestnik nie mógł już skorzystać z żadnego koła ratunkowego. Po chwili zastanowienia zaznaczył on odpowiedź D., czyli dwanaście tuzinów.

MILIONERZY - Gros to większość, a gros...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Gros to większość, a gros...?", to właśnie D. Uczestnik odpowiedział prawidłowo na to pytanie, co pozwoliło mu na kontynuowanie gry w kolejnym odcinku. Po tym pytaniu wygrał 125 tysięcy złotych. Nie pozostało mu już żadne koło ratunkowe.

Gros (staropolskie: tuzin tuzinów) to inna nazwa liczby 144, zwykle używana w kontekście liczności - np. gros jajek.

Który z poetów był karmicielem wszy? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP