Zamknij

Gryf to element jakiego instrumentu? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
04.07.2019 12:30
Gryf to element jakiego instrumentu? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów"
fot. Screen/Player.pl

Gryf to element sztangi, a także instrumentu. Którego? Pytanie z "Milionerów" 4.07 przysporzyło graczowi niemałych trudności. Uczestnik teleturnieju grał o 10 000 zł. Sprawdzamy, jakiego instrumentu elementem jest gryf.

Gryf to element sztangi, a także instrumentu. Którego? - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie, które usłyszał uczestnik teleturnieju za 10 000 zł, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy szczegółowe informacje.

Gryf to element jakiego instrumentu? - pytanie z "Milionerów"

Gryf to element sztangi, a także instrumentu. Którego? Takie pytanie za 10 000 zł usłyszał uczestnik teleturnieju. Odcinek z jego udziałem wyemitowany został w czwartek, 4 lipca. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty. Oto one:

A - waltorni

B - altówki

C - trąbki

D - szałamai

Pytanie, gryf to element jakiego instrumentu, przysporzyło uczestnikowi niemałych trudności. Pierwszym skojarzeniem gracza była gitara, jednak nie było do wyboru takiej odpowiedzi. W związku z tym uczestnik polegał na swojej intuicji. Początkowo odrzucił trąbkę i altówkę i kierował się ku odpowiedzi A, waltorni. Mimo że gracz nie był pewien, postanowił nie wykorzystywać kolejnego koła ratunkowego i zaznaczył odpowiedź A.

"Jestem chrześcijaninem jak mój ojciec" - kto tak odpowiedział Mahdiemu? [MILIONERZY]

Gryf to element sztangi, a także instrumentu. Którego? [MILIONERZY]

Poprawną odpowiedzią na pytanie, elementem jakiego instrumentu jest gryf, jest B, czyli altówka. 

Na gryfie rozpięte są struny, a altówka przypomina skrzypce - dodał prowadzący program, Hubert Urbański. Gracz wygrał gwarantowany 1 000 zł i odpadł z dalszej gry o milion.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

RadioZET.pl/JW