Zamknij

Grzegorz Grzyb nie żyje. Kim był znany perkusista? [INFORMACJE]

Redakcja
24.07.2018 10:27
Grzegorz Grzyb nie żyje. Kim był znany perkusista? [INFORMACJE]
fot. screen z youtube/Zespół Reprezentacyjny

Grzegorz Grzyb zmarł w poniedziałek, 23 lipca w wieku 47 lat. Informację o śmierci znanego perkusisty potwierdziło Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów, którego członkiem był muzyk. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat Grzegorza Grzyba.

Nie żyje Grzegorz Grzyb. Kim był znany perkusista, sideman i muzyk sesyjny? Przedstawiamy biografię muzyka i jego osiągnięcia.

Grzegorz Grzyb - przyczyny śmierci muzyka

Grzegorz Grzyb nie żyje. Perkusista zmarł w poniedziałek, 23 lipca w wieku 47 lat. Muzyk został potrącony przez samochód podczas porannego treningu w Warszawie.

"Zgłoszenie o wypadku dostaliśmy ok. godziny 9.20. Dotyczyło zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym na ul. Modlińskiej, w kierunku Legionowa. Rowerzysta został zabrany do szpitala jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy. Mamy informację, że mężczyzna zmarł w szpitalu" – relacjonowała Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji. Informację w mediach społecznościowych o śmierci Grzegorza Grzyba potwierdziło Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów, którego członkiem był muzyk. 

Grzegorz Grzyb - kim był znany perkusista? [BIOGRAFIA]

Grzegorz Grzyb urodził się 2 listopada 1971 roku w Stargardzie Szczecińskim. Muzyk już od najmłodszych lat grał na perkusji. Jako jedną ze swoich największych inspiracji wymieniał Jaco Pastoriusa. Grzegorz Grzyb był przede wszystkim perkusistą zespołu Szwagierkolaska. Na swoim koncie miał również współprace m.in. z takimi artystami jak Zbigniew Namysłowski, Tymon Tymański, Tomasz Szukalski czy Leszek Możdżer. 

Drugą pasją muzyka było kolarstwo. Perkusista był członkiem Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów. 

RadioZET.pl/JW