Zamknij

Haft z ażurowymi kompozycjami w miejscu usuniętej tkaniny został nazwany - Milionerzy

Jolanta Waligóra
21.08.2019 11:44
Haft z ażurowymi kompozycjami w miejscu usuniętej tkaniny został nazwany - Milionerzy
fot. Player.pl

Na cześć którego premiera nazwano haft z ażurowymi kompozycjami w miejscu usuniętej tkaniny? Pytanie z "Milionerów" sprawiło uczestniczce niemały problem. Odcinek z jej udziałem wyemitowany zostanie w środę, 21 sierpnia. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, haft z ażurowymi kompozycjami w miejscu usuniętej tkaniny został nazwany na cześć premiera?

Haft z ażurowymi kompozycjami w miejscu usuniętej tkaniny został nazwany na cześć premiera - "Milionerzy". W tym artykule można znaleźć prawidłową odpowiedź na pytanie, jej wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak z pytaniem poradziła sobie uczestniczka.

Na cześć którego premiera nazwano haft z ażurowymi kompozycjami w miejscu usuniętej tkaniny?

Pytanie z "Milionerów", haft z ażurowymi kompozycjami w miejscu usuniętej tkaniny został nazwany na cześć premiera, przysporzyło uczestniczce teleturnieju TVN niemały problem. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty. Oto one:

A - Niemiec

B - Austrii

C - Francji

D - Włoch

Uczestniczka programu "Milionerzy" od razu przyznała, że nie wie, która z odpowiedzi jest poprawna. W związku z tym, po chwili namysłu, zdecydowała się na skorzystanie z drugiego koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały Francja i Włochy. Niewiele to jednak pomogło uczestniczce teleturnieju i zdecydowała się skorzystać z ostatniego koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Zdecydowana większość, bo aż 71% osób, zagłosowało za odpowiedzią C, czyli Francji, a 29% za D, czyli Włoch. Uczestniczka programu zdecydowała się zaufać publiczności i zaznaczyła Francję. 

Fuga to na pewno nie - pytanie i odpowiedź za 5 000 zł [MILIONERZY]

Haft z ażurowymi kompozycjami w miejscu usuniętej tkaniny - Milionerzy

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, haft z ażurowymi kompozycjami w miejscu usuniętej tkaniny został nazwany na cześć premiera, jest odpowiedź C, czyli Francji. Oznacza to, że uczestniczka programu "Milionerzy" zaznaczyła prawidłowy wariant i pozostała w dalszej grze o milion.

Na czym wisiał zegarek Butcha w "Pulp Fiction"? Pytanie za 75 000 zł [MILIONERZY]

Haft richelieu to rodzaj ażurowego haftu imitującego koronkę. Jest to haft biały z dzierganymi ażurowymi kompozycjami, wypełnionymi słupkami lub pajączkami, umieszczanymi jako łączenia w miejscu usuniętej tkaniny, najpierw otoczonej ściegiem dzierganym, a następnie wyciętej od spodu. Wprowadzony w XVII wieku we Francji, wykonywany w ręku (bez tamborka), uchodzi za łatwy i efektowny. Nazwę przyjęto na cześć francuskiego męża stanu, kardynała Richelieu.

RadioZET.pl/JW