Zamknij

Halloween 2018: wydarzenia, imprezy w Warszawie - co robić w stolicy?

Redakcja
31.10.2018 14:26
Halloween 2018: wydarzenia, imprezy w Warszawie - co robić w stolicy?
fot. PIXABAY

Z okazji Halloween 2018 w Warszawie zaplanowanych jest wiele ciekawych wydarzeń dla dzieci i dorosłych, zarówno płatnych, jak i darmowych. Z uwagi na to, że święto duchów przypada na środę, to wiele z proponowanych przez nas wydarzeń odbędzie się w ostatni weekend października. Jedno jest pewne - każdy znajdzie coś dla siebie i nikt nie będzie się nudzić. Wybraliśmy dla was najlepsze wydarzenia na Halloween 2018 w Warszawie.

Halloween 2018: imprezy, wydarzenia, atrakcje w Warszawie. Co robić w stolicy w okolicach święta duchów? Sprawdzamy najlepsze wydarzenia dla dzieci i dorosłych - przedstawiamy zarówno płatne, jak i bezpłatne imprezy.

» Halloween 2018 - kiedy w Polsce i na świecie obchodzone jest to święto? «

Halloween 2018: wydarzenia, atrakcje w Warszawie

Halloween 2018 w Polsce, jak i w większości krajów obchodzone jest 31 października. W tym roku będzie to środa. Mimo że w naszej kulturze jest to wciąż bardzo kontrowersyjne święto, to w Polsce ma wielu zwolenników.

W tym dniu wiele osób, a przede wszystkim dzieci przebierają się i chodząc od domu do domu, zbierają cukierki do koszyków. "Cukierek albo Psikus"- bo tak nazywa się ten zwyczaj - jest jednym z najpopularniejszych. Z kolei młodzież i osoby dorosłe z okazji Halloween organizują lub wybierają się na przebierane imprezy.

» Halloween: kostiumy, przebrania, makijaż - pomysły na stroje na Halloween «

W okolicach święta duchów zaplanowanych jest mnóstwo ciekawych wydarzeń w Warszawie. W Halloween 2018 będzie można m.in. wybrać się do klubu, pójść do kina czy bawić się w Klockowni. Część imprez dedykowana jest osobom dorosłym, inne z kolei przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Jedno jest pewne - dzięki różnorodności atrakcji organizowanych w stolicy każdy znajdzie coś dla siebie i nikt się nie będzie nudził.

» Halloween: wierszyki śmieszne i zabawne życzenia na 31 października «

Halloween 2018: Warszawa - imprezy, zabawy. Co robić w stolicy?

Jak już wspominaliśmy powyżej, z uwagi na to, że święto duchów przypada w środę, to wiele imprez w Warszawie na Halloween 2018 organizowane będzie w ostatni weekend października. W sobotę, 27 października można bawić się na Halloween Part w Clubie Mirage (wstęp 20 zł). Z kolei w środę, 31.10 w tym samym miejscu odbędzie się podróż do lat 70. i 90. (wstęp bezpłatny). Ponadto w okolicach Halloween organizowane są następujące wydarzenia: Vampiriada: Halloween 2018 w VooDoo Club (31.10, wstęp 20 zł), Halloween w Niebie x Bacardi (31.10, obowiązują bilety).

26 i 31 października w Kinie Helios odbędzie się nocny maraton filmowy Halloween. Na uczestników czeka łącznie aż 8 przerażających horrorów. Z kolei dla najmłodszych: Halloween w stylu Meksykańskim w Klockowni (29, 30, 31 października), Halloween w Akademii Tańca Dance&Me (27.10, wstęp 10 zł) oraz rodzinne warsztaty Halloween (28.10, Skład Baranów).

RadioZET.pl/JW