Halloween: kostiumy, przebrania, makijaż - pomysły na stroje na Halloween

31.10.2018 14:29

Za co przebrać się na Halloween? Takie pytanie pojawia się co roku na kilka dni przed datą święta duchów. Choć w Polsce jest to nadal kontrowersyjne święto, to jednak ma wielu zwolenników, którzy w ten dzień organizują lub wybierają się na imprezę Halloweenową. Jeśli nie masz pomysłu na kostium czy makijaż, to przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy najlepsze pomysły na przebranie.

Halloween: kostium, przebrania, makijaż - pomysły na stroje na Halloween fot. PIXABAY

Halloween 2018: kostiumy, przebrania, stroje, makijaż. W co się przebrać na imprezę Halloweenową? Jak wykonać strój samodzielnie? Jaki zrobić make-up? Przedstawiamy najlepsze pomysły!

» Halloween 2018 - kiedy w Polsce i na świecie obchodzone jest to święto? «

Halloween: kostiumy, przebrania, stroje - najlepsze pomysły

Halloween najhuczniej obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Nie jest to święto urzędowe, jednak cieszy się największą popularnością zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Choć w Polsce to nadal kontrowersyjne święto, to jednak ma wielu zwolenników, którzy w ten dzień organizują lub wybierają się na imprezę Halloweenową. W zdecydowanej większości są to imprezy przebierane. W związku z tym, co roku wiele osób szuka w internecie inspiracji na wyjątkowy strój.

» Halloween 2018: wydarzenia, imprezy w Warszawie - co robić w stolicy? «

Najpopularniejsze przebrania na Halloween to duch (zrobiony zazwyczaj z prześcieradła), kościotrup, kot, zombie, wampir czy czarownica. Coraz częściej jednak odchodzi się od podobnych kostiumów i stawia raczej na coś zabawnego. Inspiracją może być wszystko - film, bohaterowie kreskówek, bajek czy coś wprost z życia. Można postawić na strój m.in. klauna, jaskiniowca, kosmitę, jednorożca, bezgłowego jeźdźca, Spider-Mana, baletnicy, Kubusia Puchatka, Królewnę Śnieżkę, yeti, pirata czy Zorro.

Jest także wiele przebrań na Halloween dla par lub przyjaciół - Bonnie i Clyde, bohaterowie bajki "Sąsiedzi", Asterix i Obelix, Czerwony Kapturek i wilk, Harley Quinn i Joker, Forrest Gump i Jenny, Peggy i Al Bundy, Piotruś Pan i Dzwoneczek czy Rodzina Adamsów. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Kostiumy na Halloween można zarówno wypożyczyć, jak i zrobić samemu. Wszystko zależne jest od naszych preferencji i wolnego czasu.

» Halloween: wierszyki śmieszne i zabawne życzenia na 31 października «

Makijaż na Halloween - jak go wykonać samodzielnie?

Kiedy już zdecydowaliśmy, za co będziemy się przebierać, warto pomyśleć nad makijażem na Halloween. Ma być przede wszystkim oryginalny i przykuwać uwagę. Jak go wykonać samodzielnie? W tym wypadku z pomocą przychodzą Youtuberzy, którzy zamieszczają filmiki z instrukcją krok po kroku. Poniżej zamieszczamy przykładowy tutorial. 

RadioZET.pl/JW

Oceń
Tagi