Zamknij

Halloween - przebrania, kostiumy, makijaż: pomysły na najlepsze stroje na Halloween 2019

Jolanta Waligóra
31.10.2019 13:51
Halloween - kostiumy, przebrania, makijaż: pomysły na najlepsze stroje na Halloween 2019
fot. PIXABAY

Make-up na Halloween, przebrania i kostiumy z okazji "święta duchów" to temat, na który informacji rokrocznie nawet na kilka tygodni przed datą wydarzenia, poszukuje wiele osób. Choć w Polsce jest to nadal kontrowersyjne święto, to jednak ma wielu zwolenników, którzy w ten dzień organizują lub wybierają się na imprezę Halloweenową. Poniżej można znaleźć pomysły na najlepszy make-up na Halloween 2019 i przebrania.

Halloween 2019 - najlepszy make-up, makijaż, kostiumy, przebrania, stroje. W co się przebrać na imprezę Halloweenową? Jak wykonać strój samodzielnie? Jaki zrobić make-up? Sprawdzamy szczegółowe informacje i przedstawiamy najlepsze pomysły na przebranie i make-up na Halloween.

Makijaż Halloween: czaszka, czarownica i wampir na imprezę halloweenową [KROK PO KROKU]

Halloween - przebrania, kostiumy: najlepsze pomysły na stroje 2019

Za co przebrać się na Halloween? Takie pytanie pojawia się co roku na kilka tygodni przed datą "święta duchów". W Polsce wydarzenie to nie jest tak hucznie obchodzone, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych, ale z roku na roku zyskuje na popularności. Mimo że dla wielu osób jest dość kontrowersyjne - niektórzy przedstawiciele Kościoła rzymskokatolickiego utożsamiają Halloween z kultem szatana - to jednak ma wielu zwolenników, którzy pod koniec października organizują lub wybierają się na imprezę Halloweenową.

Halloween - Warszawa 2019: imprezy, wydarzenia dla dzieci i dla dorosłych [31.10]

Najpopularniejsze przebranie na Halloween 2019 to niezmiennie od kilka lat - duch. Niewątpliwą zaletą takiego kostiumu jest fakt, że można go wykonać w bardzo prosty sposób. Wystarczy założyć na siebie białe prześcieradło i wyciąć trzy dziurki na oczy i usta. Innymi kostiumami na Halloween, które zdecydowanie szybko nie wyjdą z mody, to m.in. przebranie za kościotrupa, kota, zombie, wampira oraz czarownicę. Coraz częściej jednak odchodzi się od podobnych kostiumów i stawia raczej na śmieszne przebrania na Halloween. W tym wypadku inspiracją może być dosłownie wszystko - film, bohaterowie kreskówek, bajek czy coś wprost z życia. Można postawić na strój m.in. klauna, jaskiniowca, kosmitę, jednorożca, bezgłowego jeźdźca, Spider-Mana, baletnicy, Kubusia Puchatka, Królewnę Śnieżkę, yeti, pirata czy Zorro.

W sieci można znaleźć także wiele pomysłów na przebrania na Halloween dla par lub przyjaciół. Można tutaj wymienić m.in. takie kostiumy jak chociażby Bonnie i Clyde, bohaterowie bajki "Sąsiedzi", Asterix i Obelix, Czerwony Kapturek i wilk, Harley Quinn i Joker, Forrest Gump i Jenny, Peggy i Al Bundy, Piotruś Pan i Dzwoneczek czy Rodzina Adamsów. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia i... zawartość portfela :)

Pamiętajmy jednak, że przebrania na Halloween 2019 dla dzieci, dla dorosłych, dla par i nie tylko można zarówno wypożyczyć w specjalnych do tego sklepach, jak i wykonać samemu. Wszystko zależne jest od naszych preferencji i wolnego czasu. W serwisie Youtube można znaleźć wiele filmików na polskich i zagranicznych kanałach, w których można znaleźć pomysły na przebranie na Halloween DIY. Poniżej zamieszczamy jeden z instruktażowych filmików.

Make-up na Halloween - najlepszy makijaż

Kiedy już zdecydowaliśmy, za co się przebierzemy, warto pomyśleć nad make-upem na Halloween 2019. Oczywiście najlepiej, żeby był on przede wszystkim oryginalny i przykuwał uwagę. Jak go wykonać samodzielnie, bez konieczności wydawania pieniędzy na wizytę u makijażystki? Także w tym wypadku z pomocą przychodzą Youtuberzy. W popularnym serwisie można znaleźć wiele instruktażowych filmów, dotyczących tego, jak zrobić makijaż na Halloween krok po kroku. Poniżej zamieszczamy przykładowy tutorial. 

Halloween 2019 przypada na czwartek, 31 października. Święto to najhuczniej obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Nie jest to święto urzędowe, jednak cieszy się największą popularnością zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Choć w Polsce to nadal kontrowersyjne święto, to jednak ma wielu zwolenników, którzy w ten dzień organizują lub wybierają się na imprezę Halloweenową. 

Halloween 2019 - kiedy wypada w Polsce i na świecie i jaka jest historia? [DATA]

Dokłada historia Halloween nie jest znana. Nie wiadomo zatem do końca, skąd wzięło się to święto. Niektórzy uważają, że jego genezą może być rzymskie święto na cześć bóstwa owoców i nasion (Pomony), a inni są zdania, że celtyckie święto na powitanie zimy.

RadioZET.pl/JW