Zamknij

Hot 16 Challenge 2 - na czym polega akcja, co to znaczy i jak wygląda drzewko nominacji?

Karolina Piotrowska
19.05.2020 13:15
Hot 16 Challenge 2 - DRZEWKO, nominacje: na czym polega akcja i co to znaczy?
fot. Shutterstock

Na karcie na czasie w serwisie Youtube najwyższe miejsca zdominowało wyzwanie Hot 16 Challenge 2. Na czym polega akcja, co to znaczy i o co chodzi? Sprawdzamy szczegóły oraz jak wygląda drzewko nominacji i gdzie można znaleźć więcej informacji dotyczących raperskiej inicjatywy.

Hot 16 Challenge 2 - na czym polega akcja, co to znaczy i jak wygląda drzewko nominacji? Kto zapoczątkował wyzwanie #Hot16Challenge2? Siepomaga, Genius - poniżej zebraliśmy najważniejsze szczegóły dotyczące raperskiej inicjatywy oraz w jakim celu została zorganizowana i gdzie można wpłacać pieniądze na zbiórkę.

Majka Jeżowska wygrała Hot 16 Challenge 2. Jej rap przyćmił wszystkich [WIDEO]

Hot 16 Challenge 2 - na czym polega akcja, co to znaczy i o co chodzi w wyzwaniu?

W związku z tym, że w serwisie Youtube karta na czasie została zdominowana przez nowe wyzwanie, wiele osób zastanawia się, na czym polega Hot 16 Challenge 2, co to znaczy i o co dokładnie chodzi w całej akcji. Zapoczątkował ją Solar - Karol Poziemski, polski raper związany z wytwórnią SBM Label. Jest to już druga edycja wyzwania. Po raz pierwszy Solar zainicjował Hot16Challenge pod koniec sierpnia 2014 roku. Inspiracją było wówczas Ice Bucket Challenge. 

Wyzwanie polegało na nagraniu materiału wideo, w którym raper wykonuje tak zwaną "szesnastkę", czyli 16 wersów pod dowolny beat (podkład muzyczny najczęściej spotykany wśród utworów hip-hopowych), a następnie nominuje innych wykonawców. Już podczas pierwszej edycji akcja spotkała się z dużym pozytywnym odbiorem społeczności hip-hopowej. Wykonawcy zgodnie z założeniem powinni odpowiadać na nominację w ciągu 72 godzin.

Na akcję #Hot16Challenge odpowiedziało ponad 200 raperów i raperek, w tym czołowi przedstawiciele krajowej sceny hip-hopowej, m.in.: Tede, Abradab, Łona, Ten Typ Mes, a także wielu niszowych artystów. #Hot16Challenge był jednym z najpopularniejszych hashtagów używanych w mediach społecznościowych w 2014 roku w Polsce.

Hot16Challenge2: Taco Hemingway i Quebonafide rapują o ataku paniki Filipa Chajzera [WIDEO]

Jak wygląda drzewko Hot 16 Challenge 2, jakie są nominacje i gdzie znaleźć informacje?

Zasady drugiej edycji, czyli Hot 16 Challenge 2 nie zmieniły się - raperzy nominują się do wykonania swoich 16 wersów, jednak tym razem za akcją stoi również dodatkowy cel - zebranie pieniędzy na pomoc w walce z koronawirusem i na rzecz lekarzy i szpitali walczących z pandemią.

W opisie akcji Hot16challenge2 czytamy:

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge. Całą akcję można śledzić na stronie http://hot16challenge.network.

Dodatkowo w Hot16Challenge2 raperzy nominują również zagranicznych artystów, aby akcja zdobyła popularność również za granicą. 

Paweł Domagała w #Hot16Challenge2. Internauci zachwyceni: "To jest fenomenalne" [WIDEO]

RadioZET.pl/KP