Zamknij

Hubert Urbański - wiek, wzrost, żona, agent. Kim jest prowadzący "Milionerów"?

Jolanta Waligóra
02.08.2019 11:59
Hubert Urbański - wiek, wzrost, żona, agent. Kim jest prowadzący "Milionerów"?
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Hubert Urbański to polski aktor, dziennikarz oraz prezenter telewizyjny, który znany jest przede wszystkim z popularnego programu TVN "Milionerzy", który prowadzi przeszło kilkanaście lat. Co warto o nim wiedzieć? Szczegółowe informacje na temat kariery oraz życia prywatnego Huberta Urbańskiego, można znaleźć poniżej.

Kim jest Hubert Urbański? Wiek, wzrost, żona, agent, rodzina, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat prowadzącego "Milionerów", można znaleźć w tym artykule.

Hubert Urbański - kim jest prowadzący "Milionerów"?

Hubert Urbański urodził się w Warszawie. Jest polskim aktorem, dziennikarzem oraz prezenterem telewizyjnym i radiowym. Jest absolwentem warszawskiego XIX LO im. Powstańców Warszawy. Po ukończeniu szkoły przez rok studiował filologię indyjską na Uniwersytecie Warszawskim. Później rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Przerwał je jednak w 1994 roku. 

W latach 1994–1995 Huber Urbański związany był z Radiem Zet. Później pracował w Radiu Kolor, a następnie w Tok FM. Od 2014 roku do 2017 roku prowadził loterię "Trafiona 10-tka" w RMF FM, która w styczniu została przekształcona w loterię "Szczęśliwa 13-tka". Dziennikarz karierę na szklanym ekranie rozpoczął od prowadzenia programu "Antena" w TVP. Na swoim koncie ma prowadzenie także takich programów jak "Piramida" (Polsat), "Jestem jaki jestem" (TVN), "Wyprawa Robinson" (TVN), "Taniec z Gwiazdami" (TVN), "Bitwa na głosy" (TVP) czy "Pytanie na śniadanie" (TVP). Niewątpliwie jednak największą popularność dziennikarzowi przyniósł program "Milionerzy". Hubert Urbański prowadzi go przeszło kilkanaście lat.

Na swoim koncie ma także epizodyczne występy w serialach m.in. "Na wspólnej", "Ojciec Mateusz", "Pierwsza miłość", "Kasia i Tomek" czy "Druga Szansa".

Prezenter w 2016 roku wziął także udział w programie TVN "Agent gwiazdy". Hubert Urbański okazał się agentem.

Hubert Urbański - wiek, wzrost, żona, Instagram, rodzina, życie prywatne

Hubert Urbański ma 53 lata. Urodził się 23 marca 1966 roku. Wiele osób szuka także informacji na temat wzrostu Huberta Urbańskiego. Prezenter telewizyjny ma 186 cm wzrostu. Rodzicami dziennikarza są Jerzy Urbański oraz Ałła Lekarska, która pochodzi z Bułgarii. Z kolei dziadkowi Bułgarze aktor zawdzięcza swoje drugie imię - "Kirił".

Wielu fanów prezentera interesuje także życie prywatne Huberta Urbańskiego. Dziennikarz był dwukrotnie żonaty. Z pierwszego małżeństwa z Urszulą ma dwie córki, tj. Mariannę (ur. w 1990 r.) oraz Krystynę (1994). Drugą żoną Huberta Urbańskiego była kompozytorka i wokalistka Julia Chmielnik. Para doczekała się dwóch córek - Stefania (2009) i Danuta (2011). Prezenter rozwiódł się jednak w 2013 roku.

Dziennikarz aktywny jest w mediach społecznościowych. Hubert Urbański na Instagramie figuruje pod nazwą: huberturbanski_official. Obecnie obserwuje go ponad 22 tys. osób.

RadioZET.pl/JW