Zamknij

Huragan Florence - jak sprawdzić, gdzie się teraz znajduje? [MAPA NA ŻYWO]

Redakcja
14.09.2018 12:00
Huragan Florence - jak sprawdzić, gdzie się teraz znajduje? [MAPA NA ŻYWO]
fot. NASA/Associated Press/East News

Huragan Florence obecnie zmierza w kierunku Północnej i Południowej Karoliny, gdzie może uderzyć jako jedna z najsilniejszych burz w ciągu ostatnich kilku dekad. Poniżej zbieramy najważniejsze informacje na temat niszczycielskiego żywiołu oraz zamieszczamy mapę, dzięki której można na żywo śledzić trasę huraganu Florence.

Huragan Florence na żywo - gdzie i jak obserwować trasę groźnego huraganu? Jak sprawdzić, gdzie teraz znajduje się największe zagrożenie i jakie konsekwencje niesie ze sobą uderzenie huraganu Florence? Sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje.

» Burza słoneczna 2018 - kiedy w Polsce, jak obserwować, co to jest? «

HURAGAN FLORENCE NA ŻYWO - gdzie i jak śledzić jego trasę? [MAPA]

Trasę huraganu Florence na żywo można śledzić m.in. na stronie internetowej windy.com. Warto także obserwować oficjalne komunikaty m.in. na Twitterze, gdzie na bieżąco publikowane są najświeższe informacje. W tym momencie w związku z zagrożeniem stan wyjątkowy ogłosili już gubernatorzy stanów Wirginia, Karolina Północna, Karolina Południowa.

» Radar opadów i radar burzowy online - gdzie jest burza i pada?

Hurgan Florence - jakie jest zagrożenie?

Huragan Florence obecnie uznawany jest za huragan kategorii czwartej w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona i obecnie zmierza w kierunku Północnej i Południowej Karoliny, gdzie może uderzyć jako najsilniejsza burza w ciągu ostatnich 30 lat. Narodowy Serwis Pogodowy poinformował, że obecna prędkość huraganu Florence wynosi ponad 200 km/h, a jego siła ciągle wzrasta.

Huragan Florence niesie ze sobą zagrożenie m.in. w postaci niszczycielskiego wiatru i powodzi. W poniedziałek po południu wydano nakaz ewakuacji mieszkańców i turystów z wyspy Hatteras w Północnej Karolinie. Narodowe Centrum ds. Huraganów prognozuje, że huragan uderzy w brzeg późnym czwartkowym wieczorem lub wczesnym piątkowym porankiem. Mieszkańcy zagrożonych terenów już przygotowują się na nadejście niszczycielskiego żywiołu. 

Prezydent Ameryki Donald Trump w poniedziałek, 10 września opublikował post, w którym przestrzega mieszkańców zagrożonych nadejściem huraganu terenów o zachowanie ostrożności oraz stosowania się do zaleceń władz lokalnych.

Więcej aktualnych informacji można uzyskać na stronie internetowej Narodowego Centrum Huraganów www.nhc.noaa.gov.

» Tajfun Mangkhut - gdzie się znajduje i jakie jest zagrożenie? [MAPA NA ŻYWO]

RadioZET.pl/KP