Zamknij

IKEA skupuje używane meble od klientów. Trafią do recyklingu!

Redakcja
04.07.2018 15:51
IKEA skupuje używane meble od klientów. Trafią do recyklingu!
fot. Pixabay

Kolejna świetna akcja IKEA. Marka skupuje od klientów używane meble, których chcą się pozbyć. Zyskają drugie życie!

IKEA skupuje używane meble w Sydney

Australijczycy nie narzekają na zarobki – a zatem jak większość mieszkańców państw wysoko rozwiniętych, średnio przejmują się, kiedy coś się zepsuje. Według szacunków IKEI ponad połowa obywateli Australii w ubiegłym roku wyrzuciła jakiś mebel na śmietnik. Głównie dlatego, że nie potrafiła ich naprawić. Dlatego w ramach ekologicznej akcji skandynawski producent postanowił rozpocząć skupowanie takich części wyposażenia domu od swoich klientów.

Zobacz także

Zobacz także

Używane meble trafią do recyklingu

Wszystko, co muszą zrobić, to najpierw wysłać drogą mailową zdjęcie mebla, który zamierzają odsprzedać. Jeśli korzystnie przejdzie weryfikację pracowników sklepu, otrzymają w zamian voucher o wartości odkupionego przedmiotu. Używane meble muszą przywieźć do magazynu samodzielnie, nie muszą ich jednak rozbierać na części. IKEA szacuje, że w ten sposób może dać drugie życie nawet 13,5 milionom używanych mebli. W zależności od ich stanu zostaną poddane recyklingowi, wykorzystane ponownie lub naprawione. 

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

IKEA dba o środowisko

Podobną akcję IKEA przeprowadziła także w Japonii, gdzie tylko w ciągu pierwszego roku jej trwania marce udało się odkupić ponad 3,5 tys. używanych przedmiotów. Teraz mają nadzieję przebić ten wynik w Sydney. Jedno jest pewne – skandynawscy mistrzowie minimalizmu lekcję z ekologii odrobili na piątkę z plusem!

RadioZET.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także