Zamknij

IKEA wycofa plastikowe produkty jednorazowego użytku ze swoich sklepów i restauracji

Redakcja
07.06.2018 17:20
IKEA wycofa plastikowe produkty jednorazowego użytku ze swoich sklepów i restauracji
fot. Michał Woźniak/East News

IKEA znowu w słusznej sprawie. Chce pomóc dbać o środowisko, wycofując ze swoich sklepów oraz restauracji plastikowe „jednorazówki”. Szwedzka marka na koncie ma już wiele sukcesów na tym polu – także w Polsce. To jeszcze nie wszystko!

IKEA dba o środowisko

Nowa strategia zrównoważonego rozwoju IKEI nazywa się „People & Planet Positive”. Dobrze oddaje ducha popularnej marki, która regularnie angażuje się w różne akcje społeczne i działania na rzecz ochrony środowiska. Wśród postulatów znalazło się kilka obietnic, które firma planuje zrealizować do 2030 roku. Jedną z nich jest rezygnacja z plastikowych „jednorazówek”. IKEA zamierza wycofać wszystkie plastikowe produkty jednorazowego użytku zarówno ze swoich restauracji, jak i samych sklepów. Rozporządzenie ma wejść w życie jak najszybciej, maksymalnie do 2020 roku. To jeszcze nie wszystko!

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Strategia zrównoważonego rozwoju IKEA w Polsce

„W Polsce IKEA może się już pochwalić sporymi osiągnięciami w obszarach transformacji ku gospodarce o obiegu zamkniętym oraz przeciwdziałaniu zmianom klimatu. W naszych sklepach osiągnęliśmy 100% recyklingu odpadów kartonowych, a do 2025 roku chcemy odzyskiwać też wszystkie odpady drewniane i plastikowe. W ubiegłym roku naszych 80 turbin wiatrowych IKEA w Polsce wygenerowało 456 GWh energii elektrycznej, co odpowiada zapotrzebowaniu 125 911 gospodarstw domowych. Dzięki inwestycjom w odnawialne źródła energii IKEA w Polsce osiągnęła niezależność energetyczną już w 2016 roku” – komentowała Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA. Szwedzka firma nie zamierza obniżać lotów – do 2020 roku przy każdym sklepie w Polsce pojawią się stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Takie punkty działają na razie w pięciu miejscach.

Zobacz także

Wegetariańskie hot dogi IKEA w Polsce już w sierpniu

Kolejnym ogłoszeniem było to, na które czekali szczególnie wegetarianie. Już od sierpnia możecie zacząć wypatrywać wersji wege popularnych hot-dogów marki. Firma planuje też znacznie rozbudować swoją ofertę gastronomiczną, opartą na produktach roślinnych. A jak już się najecie, możecie śmiało ruszać na zakupy – do 2025 roku marka zobowiązała się wprowadzić kolejne tanie rozwiązania dla domu z zakresu czystej energii.

Zobacz także

IKEA wierzy w recykling

Jednym z najbardziej śmiałych założeń firmy jest projektowanie wszystkich swoich produktów w oparciu o zasady gospodarki o obiegu zamkniętym, z zamiarem stosowania wyłącznie materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu. To krok, na który rzadko która marka decyduje się tak odważnie – IKEA jak zwykle przeciera więc szlaki. Całą nową strategię można znaleźć na stronie producenta.

RadioZET.pl/AG

WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE:

Przeciął biurko z IKEI na pół. Nie spodziewał się... takiego widoku [FOTO]

Nie żyje założyciel sklepów IKEA