Zamknij

IQOS 2.4 PLUS – najnowocześniejsze urządzenie do podgrzewania tytoniu od Philip Morris jest już w Polsce

Redakcja
11.08.2018 11:11
IQOS 2.4 PLUS – najnowocześniejsze urządzenie do podgrzewania tytoniu od Philip Morris jest już w Polsce
fot. Philip Morris mat. prasowe

W ubiegłym roku Philip Morris wprowadził do Polski rewolucyjny produkt oparty na technologii podgrzewania tytoniu. IQOS, bo o nim mowa, zdobył przez ten czas setki tysięcy zwolenników, a jego popularność w dalszym ciągu rośnie. 

IQOS 2.4 PLUS już w Polsce!

IQOS, rewolucyjny produkt oparty na technologii podgrzewania tytoniu firmy Philip Morris jest dostępny na polskim rynku od 2017 roku. Przez ten czas zdobył setki tysięcy zwolenników, a jego popularność w dalszym ciągu rośnie. Nic dziwnego, skoro to że wytwarzany przez urządzenie tytoniowy dym jest mniej szkodliwy i zawiera mniej niezdrowych substancji niż klasyczne papierosy. Potwierdziły to nawet badanie Polskiej Akademii Nauk.  Grupa badaczy Akademii sprawdziła, jak korzystanie z urządzenia wpływa na działanie mitochondriów komórkowych, które są najbardziej narażone na działanie nikotynowego dymu. Wyniki były zaskakujące – okazało się bowiem, że w przypadku spalania tytoniu stężenie toksyn i substancji smolistych jest w przypadku IQOSa zredukowane nawet do ponad 90%.

Wytwarzany przez urządzenie tytoniowy dym jest mniej szkodliwy

W ostatnich tygodniach Philip Morris wypuścił na polski rynek nową, ulepszoną wersję znanego już wszystkim IQOSA. To IQOS 2.4 PLUS, który od swojego pierwowzoru różni się w kilku istotnych szczegółach. Sam sposób podgrzewania tytoniu nie uległ zasadniczym zmianom. Natomiast, biorąc nowego IQOSa do ręki, na pierwszy rzut oka widać jednak lekką zmianę designu – pojawiają się złote akcenty i/ albo inne kolory - oraz poprawę jakości. Materiał,  z którego wykonane jest etui jest milszy w dotyku, dzięki czemu IQOS 2.4 PLUS zdaje się lepiej leżeć w dłoni. 

Najnowocześniejsze urządzenie do podgrzewania tytoniu od Philip Morris jest już w Polsce 

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest funkcja wibracji. Po wyjęciu podgrzewacza z etui i umieszczeniu w nim wkładu HEETS oraz przytrzymaniu przycisku rozpoczęcie procesu podgrzewania sygnalizuje krótki impuls. To samo dzieje się, kiedy podgrzewanie dobiega końca. Wibracja sygnalizuje wówczas, że po dwóch zaciągnięciach należy usunąć wkład i włożyć podgrzewacz z powrotem do etui. 

Stan naładowania urządzenia IQOS 2.4 PLUS sygnalizuje natomiast specjalna dioda, która mimo iż znajduje się dokładnie w tym samym miejscu co w wersji poprzedniej, jest lepiej widoczna w silnym świetle i w słońcu. To kolejna nowość, jaką wprowadził producent. Najbardziej – po zmianach w designie – zauważalną zmianą jest na pewno skrócenie czasu ładowania. Producent zapewnia, że czas od włożenia podgrzewacza do ładowarki do momentu, w którym jest gotowy do użycia jest o 35% krótszy, niż w starszej wersji. 

IQOS 2.4 PLUS to nie jedyna nowość od Philip Morris. Warto przypomnieć, że koncern już niedługo zamierza wprowadzić do obiegu kolejne potencjalnie mniej szkodliwe od klasycznych papierosów produkty, w tym jeden który zamiast nikotynowych wkładów będzie wykorzystywał roztwór soli nikotynowej.

materiały prasowe