Zamknij

Ifi Ude - kim jest prowadząca Opole 2018?

Redakcja
08.06.2018 16:13
Ifi Ude Opole 2018
fot. Instagram

Ifi Ude to prowadząca trzeci dzień festiwalu w Opolu. Dobrze znają ją fani Must Be The Music oraz Eurowizji. Teraz pozna ja szeroka publiczność Opola 2018.  Sprawdź, kim jest Ifi Ude.

Ifi Ude to prowadząca opolski koncert "Od Opola do Opola", w którym zaprezentowane zostaną najważniejsze muzyczne wydarzenia, w okresie pomiędzy festiwalami opolskimi, a także uhonorowani zostaną najważniejsi artyści 2017 roku. Na scenie pojawią się największe polskie gwiazdy, takie jak: Edyta Górniak, Kasia Kowalska, Margaret, Natalia Szroeder, Wanda i Banda, Gromee, Edyta Geppert, Kortez, Red Lips, Sarsa, Stanisława Celińska oraz Alicja Majewska czy Włodzimierz Korcz.

Kim jest Ifi Ude, prowadząca "Od Opola do Opola"?

Opole 2018: PROGRAM wydarzenia: gwiazdy, koncerty

Prowadząca koncert "Od Opola do Opola" ma polsko-nigeryjskie korzenie. Jest córką Polki i Nigeryjczyka z ludu Ibo. Urodziła się w Enugu w Nigerii, jednak większość życia spędziła właśnie w Opolu, gdzie przyjechała jako niespełna 4-letnia dziewczynka. To w tym mieście mieszkała w domu swojej babci. Prowadząca od dziecka jest związana z muzyką. Debiut sceniczny zaliczyła w opolskim radiu, gdzie pojawiła się z zespołem Funkygor.

W 2005 roku Ifi Ude przeprowadziła się do Warszawy i rozpoczęła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała kulturoznawstwo. W 2012 wraz z grupą warszawskich artystów pochodzenia afrykańskiego współtworzyła projekt rearanżacji szlagierów warszawskich: "Nie masz cwaniaka nad warszawiaka", "Warszawa da się lubić" i "Jak przygoda to tylko Warszawie".

Szerszej publiczności dała się poznać podczas trzeciej edycji "Must be the music", w której doszła aż do półfinału. W 2013 roku ukazała się jej debiutancka płyta "Ifi Ude", za którą otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii "Debiut Roku".

Przypominamy, że opole 2018 rusza w piątek, 8 czerwca. Każdy z koncertów będzie można oglądać w telewizji. Kiedy i o której dostępne są transmisje w TV i internecie? Więcej szczegółów poniżej.

Opole 2018: TRANSMISJA online i w TV. Sprawdź, gdzie oglądać!

RadioZET.pl/SA