Zamknij

Ile budynków tworzyło World Trade Center, zanim runęły Twin Towers? Odpowiedź z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
01.07.2019 14:24
Ile budynków tworzyło World Trade Center, zanim runęły Twin Towers? Odpowiedź z "Milionerów"
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Ile budynków tworzyło World Trade Center, zanim runęły Twin Towers? Pytanie z "Milionerów" za 5 000 zł sprawiło uczestnikowi teleturnieju niemały problem. Gracz wykorzystał przy nim aż dwa koła ratunkowe - pół na pół oraz pytanie do publiczności. Sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie, ile budynków tworzyło World Trade Center, zanim runęły Twin Towers.

Ile budynków tworzyło kompleks World Trade Center, zanim runęły dwie najsłynniejsze, czyli Twin Towers? Poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów", które wyemitowanie zostanie 1.07 podczas powtórek, można znaleźć w tym artykule.

Milionerzy - ile budynków tworzyło World Trade Center, zanim runęły Twin Towers?

Ile budynków tworzyło World Trade Center, zanim runęły Twin Towers? Pytanie za 5 000 zł sprawiło graczowi niemały kłopot. Naturalnie uczestnik teleturnieju do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi:

A - 55

B - 25

C - 7

D - 2

Uczestnik przyznał, że zawsze myślał, że kompleks World Trade Center tworzą dwie wieże. Przy pytaniu za 5 000 zł zdecydował się na użycie pierwszego z trzech dostępnych kół ratunkowych - pół na pół. Po losowym wyeliminowaniu dwóch błędnych odpowiedzi do wyboru został wariant C, czyli 7 oraz wariant D, czyli 2. Gracz nadal jednak nie był pewien odpowiedzi, dlatego zdecydował się na wykorzystanie kolejnego koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Zdecydowana większość publiczności, bo aż 68%, opowiedziało się za odpowiedzią C. 32% natomiast postawiło na odpowiedź D. Gracz zdecydował się zaufać publiczności i zaznaczył odpowiedź C, czyli 7.

Ile budynków tworzyło World Trade Center, zanim runęły Twin Towers? - odpowiedź

Poprawną odpowiedzią na pytanie, ile budynków tworzyło World Trade Center, zanim runęły Twin Towers, jest odpowiedź C. Uczestnik poprawnie odpowiedział, a jego dalsze zmagania będzie można oglądać w następnym odcinku "Milionerów".

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

RadioZET.pl/JW