Zamknij

Ile czarnych kropek na lewej pokrywie ma biedronka siedmiokropka? Odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 75 000 zł

Paweł Żurek
05.05.2020 12:35
Ile czarnych kropek na lewej pokrywie ma biedronka siedmiokropka? Odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 75 000 zł
fot. Bartosz KRUPA/East News

Ile czarnych kropek na lewej pokrywie ma biedronka siedmiokropka? Takie pytanie usłyszał uczestnik programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem zostanie wyemitowany zostanie we wtorek, 5 maja 2020. Szczegółowe informacje oraz poprawną odpowiedź na pytanie można znaleźć poniżej.

Ile czarnych kropek na lewej pokrywie ma biedronka siedmiokropka? Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy" TVN oraz jej dokładnie wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnik teleturnieju wybrał poprawny wariant i czy udało mu się wygrać 75 000 zł.

Ile czarnych kropek na lewej pokrywie ma biedronka siedmiokropka? [MILIONERZY]

Ile czarnych kropek na lewej pokrywie ma biedronka siedmiokropka? Uczestnik Milionerów miał do wyboru cztery odpowiedzi: 

A. Siedem

B. Trzy

C. Cztery        

D. Tyle samo co na prawej

Uczestnik skorzystał z drugiego koła ratunkowego - 50 na 50. Komputer pozostawił dwie odpowiedzi - B i D. Uczestnik wybrał drugą z nich. 

Milionerzy - Ile czarnych kropek na lewej pokrywie ma biedronka siedmiokropka? [ODPOWIEDŹ]

Ile czarnych kropek na lewej pokrywie ma biedronka siedmiokropka?  Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów" jest B - trzy.  Uczestnik wrócił do domu z nagrodą w wysokości 40 tys. złotych.

Błyszczące, czerwone pokrywy biedronek siedmiokropek mają łącznie 7 czarnych punktów. Trzy znajdują się na każdej z nich, a jedna jest wspólna, zlokalizowana pod tarczką. Ponadto po bokach tarczki występują na pokrywach dwie białe plamki. Wyjątkowo czarne kropki mogą być połączone wąskimi przepaskami lub zanikać. Najdalej z tyłu położona plamka leży przy brzegu bocznym pokrywy. 

RadioZET.pl/PZ