Zamknij

Ile oczu ma ośmiornica? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" [1.07]

Jolanta Waligóra
01.07.2019 12:42
Ile oczu ma ośmiornica? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" [1.07]
fot. Bartosz Krupa/EASTNEWS

Ile oczu ma ośmiornica? Odpowiedź z "Milionerów" 1.07 sprawiła uczestniczce teleturnieju niemały kłopot. Gracz przy trzecim pytaniu skorzystał z koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Poniżej zamieszczamy odpowiedź na pytanie, ile oczu ma ośmiornica.

Ile oczu ma ośmiornica? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" 1.07 sprawiła graczowi niemałe trudności. Uczestniczka teleturnieju skorzystała nawet z jednego z kół ratunkowych - pytanie do publiczności. Poprawną odpowiedź z "Milionerów", ile oczu ma ośmiornica, można znaleźć poniżej.

Milionerzy - ile oczu ma ośmiornica? [1.07]

Odpowiedź, ile oczu ma ośmiornica, przysporzyła uczestniczce teleturnieju niemałe kłopoty. Gracz do wyboru miał tradycyjnie cztery warianty, tj.:

A - zero

B - tyle, ile ramion

C - dwoje

D - dwie pary 

Pierwszym skojarzeniem uczestniczki była odpowiedź C, czyli dwoje. Gracz nie był jednak do końca pewien swojej odpowiedzi, dlatego postanowił wykorzystać pierwsze z trzech dostępnych kół ratunkowych - pytanie do publiczności. Większość osób, bo 50%, zagłosowało na odpowiedź C. 22% natomiast na pytanie, ile oczu ma ośmiornica odpowiedziało, że tyle, ile ramion, a 20%, że dwie pary. Uczestniczka, za głosem publiczności, postawiła na odpowiedź C.

Ile oczu ma ośmiornica? - odpowiedź z "Milionerów"

Poprawna odpowiedź, ile oczu ma ośmiornica to C, czyli dwoje. Uczestniczka teleturnieju zaznaczyła poprawnie i pozostała w grze. 

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

Gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota? Odpowiedź z "Milionerów"

RadioZET.pl/JW