Zamknij

Ile odrastają brwi? Czas odrastania brwi u kobiet i u mężczyzn

Jolanta Waligóra
25.05.2020 14:11
Ile odrastają brwi u kobiet i u mężczyzn? Czas odrastania brwi
fot. SHUTTERSTOCK

Ile odrastają brwi? Informacji na ten temat szuka wiele osób, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy zgolili brwi lub po prostu zaliczyli nieudaną regulację. Szczegóły dotyczące tego, jaki jest czas odrastania brwi oraz w jaki sposób można przyśpieszyć ten proces, można znaleźć poniżej.

Ile odrastają brwi? Ile czasu odrastają brwi po zgoleniu u kobiet oraz u mężczyzn? Ile jest to dni? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, jaki jest czas odrastania brwi.

Ile odrastają brwi?

Wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat tego, ile odrastają brwi. Temat ten poruszany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, którzy zgolili brwi lub zwyczajnie zaliczyli nieudaną regulację, czy to u kosmetyczki, czy wykonywaną samemu w domowych warunkach.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile odrastają brwi. Wszystko zależy m.in. od naszego organizmu, trybu życia, stosowanej diety oraz od tego, jak dbamy o brwi. Dlatego jest to kwestia bardzo indywidualna.

Warto jednak zaznaczyć, że brwi odrastają dość powoli. U niektórych nowe włoski mogą zacząć być widoczne po kilku tygodniach. Inni natomiast będą musieli poczekać nawet 2-3 miesiące. Co ciekawe, przez dłuższy czas regularnie wyrywane brwi mogą nawet zupełnie przestać odrastać. W takim wypadku niektóre kobiety decydują się na ich domalowanie, by wydawały się gęstsze i grubsze.

Jak malować brwi pomadą? Instrukcja krok po kroku [TUTORIAL]

Czas odrastania brwi - jak przyspieszyć ten proces?

Jak już wspominaliśmy powyżej, brwi odrastają powoli. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które mogą znacznie przyspieszyć ten proces.

Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na zapuszczenie brwi, jest użycie olejku rycynowego. To doskonały stymulator wzrostu włosów, który jednocześnie zapobiega ich wypadaniu. Niewątpliwą zaletą tego produktu także także cena - można go kupić w aptece, drogeriach internetowych oraz stacjonarnych za około 10 zł.  

Jak zapuścić brwi? Domowe sposoby na szybki porost brwi

Innym sposobem na to, jak zapuścić brwi, jest zakup specjalnych odżywek, które mają za zadanie pobudzenie porostu brwi. Takie odżywki dostępne są w drogeriach internetowych oraz stacjonarnych jak m.in. Natura, Rossmann czy Hebe. W tym wypadku jednak trzeba liczyć się z poniesieniem większych kosztów - takie odżywki do brwi zazwyczaj kosztują około kilkudziesięciu złotych. 

Ostatnim już domowym sposobem na zapuszczenie brwi jest zoptymalizowana dieta, która będzie zawierała wiele witamin. Jeśli chcemy mieć piękne i gęste brwi, to powinniśmy spożywać m.in. takie produkty jak łosoś, awokado czy marchew.

Należy pamiętać, że nieważne, na którą metodę się zdecydujemy, to najważniejszą rzeczą jest utrzymanie systematyczności. Efekty będą widoczne, jeśli nasze domowe zabiegi będziemy wykonywać regularnie.

RadioZET.pl/JW