Zamknij

Ile osób może być na pogrzebie i ilu uczestników pogrzebu może być na cmentarzu?

Jolanta Waligóra
21.04.2020 10:34
Ile osób może być na pogrzebie i ilu uczestników pogrzebu może być na cmentarzu?
fot. PIXABAY

Ile osób może być na pogrzebie? Temat ten, z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie, a wraz z nią zaleceniu o odwołaniu lub ograniczeniu niektórych wydarzeń, jest poruszany przez wiele osób. Szczegóły dotyczące tego, ile osób może być na pogrzebie i ilu uczestników pogrzebu może być na cmentarzu, zamieszczamy poniżej.

Ile osób może być na pogrzebie? Ilu uczestników pogrzebu może być na cmentarzu? Ile osób może wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych? Czy w ogóle są organizowane? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy może odbyć się pogrzeb i ile osób może wziąć w nim udział.

Ile osób może być na pogrzebie?

W związku z panującą pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie pojawia się wiele ograniczeń, które dotknęły także pogrzeby. Początkowo w uroczystościach pogrzebowych mogło wziąć udział nie więcej niż 5 osób. W połowie kwietnia 2020 jednak podczas specjalnej konferencji rządu poinformowano o czterech etapach znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem.

Pierwszy z nich wszedł w życie w poniedziałek 20 kwietnia i łagodzi m.in. ograniczenia w liczbie osób, które przebywają w miejscach kultu religijnego. Obecnie w kościołach dopuszczalna jest jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Tyle samo osób, może być także podczas uroczystości pogrzebowych w miejscach kultu religijnego.

Msza online, w telewizji i w radiu - gdzie oglądać lub słuchać mszy świętej w domu w niedzielę?

Ilu uczestników pogrzebu może być na cmentarzu?

Wiele osób szuka w sieci nie tylko informacji na temat tego, ile osób może być na pogrzebie, ale także dotyczących tego, ilu uczestników pogrzebu może być na cmentarzu. Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego AL podkreśla, że na cmentarzu nie może znajdować się więcej niż 50 uczestników jednego pogrzebu.

Warto w tym miejscu także dodać, że liczba ta nie obejmuje zarówno osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania, jak i osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy.  

Ile osób może być w kościele i ile osób może uczestniczyć we mszy świętej?

RadioZET.pl/JW