Zamknij

Inauguracja roku akademickiego 2018 - kiedy rozpoczęcie? [UW, UJ, UM, PW]

Redakcja
24.09.2018 16:07
Inauguracja roku akademickiego 2018 - kiedy rozpoczęcie? [UW, UJ, UM, PW]
fot. PIXABAY

Inauguracja roku akademickiego 2018 na UW, UJ, UM, PW i innych uczelniach. Mimo że do pierwszych zajęć pozostało jeszcze trochę czasu, to wielu studentów już teraz szuka informacji na temat dokładnych terminów rozpoczęcia roku akademickiego 2018/2019. Sprawdzamy, kiedy uczniowie wracają na studia.

Kiedy inauguracja roku akademickiego 2018? Sprawdzamy, kiedy rozpoczęcie na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Medycznym, Politechnice Warszawskiej oraz innych.

» Rok szkolny 2018/2019: ferie zimowe, święta, dni wolne - kalendarz «

Rozpoczęcie roku akademickiego 2018/19 - kiedy wypada?

Informacji na temat tego, kiedy inauguracja roku akademickiego 2018, z uwagi na zbliżający się październik, poszukuje coraz więcej uczniów. Termin uroczystego rozpoczęcia zależny jest przede wszystkim od tego, czy są to studia stacjonarne, tzw. dzienne, czy niestacjonarne, inaczej zaoczne. Data inauguracji roku akademickiego 2018/19 zależy także od wybranej placówki. 

W przypadku studiów stacjonarnych termin ten najczęściej przypada na 1 października. W tym roku będzie to poniedziałek. Natomiast zajęcia dydaktyczne startują dzień później, we wtorek, 2 października. Z kolei pierwszy zjazd na studiach niestacjonarnych 2018 w wielu placówkach przypada w terminie 6-7 października. Przypominamy, że data rozpoczęcia roku akademickiego 2018 nie jest jednakowa na każdej uczelni, dlatego warto sprawdzić informacje zawarte na stronie wybranej placówki. 

» Kalendarz roku akademickiego 2018/19 - kiedy sesja, wakacje, semestr letni? «

Inauguracja roku akademickiego 2018: UW, UJ, UM, PW, SGGW

Jak już wspominaliśmy powyżej, inauguracja roku akademickiego 2018/19 na większości uczelniach odbędzie się 1 października. Nie wszystkie jednak placówki wybrały ten termin. Przykładowo w SGGW (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie) uroczyste rozpoczęcie odbędzie się już w piątek, 28 września. Aby dowiedzieć się, kiedy jest inauguracja w naszej szkole, warto sprawdzić stronę internetową wybranej uczelni. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie placówki zamieściły już taką informację.

RadioZET.pl/JW