Zamknij

Instagram: zakazane hashtagi 2018 - czego lepiej nie używać?

Redakcja
21.03.2018 14:11
Instagram: zakazane hashtagi 2018.
fot. PIXABAY

Zakazane hashtagi na Instagramie, które po użyciu mogą spowodować, że twoje konto na "Insta" zostanie zablokowane? To możliwe! Weryfikujemy, jakie hashtagi na Instagramie są zabronione i podpowiadamy, jak sprawdzić to w prosty sposób.

Zakazane hashtagi na Instagramie 2018 - czego lepiej nie używać? To pytanie, na które szuka odpowiedzi wielu "Instagramowiczów", którzy obawiają się, że mogą ograniczyć zasięgi swoich postów lub co gorsza, ich konto może zostać zablokowane. Sprawdzamy, które hashtagi na Instagramie są zabronione.

Instagram: zakazane hashtagi 2018 - czego lepiej nie używać?

Instagram to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych w Polsce, jak i na świecie. Według danych firmy Gemius, w sierpniu 2017 roku w Polsce średnia dzienna liczba odwiedzin "Insta" przez aplikację wyniosła blisko 1,4 mln dla kobiet i 225 tys. dla mężczyzn. Niedawno jednak mogliśmy usłyszeć o pewnych zawirowaniach na platformie. Mowa tu m.in. o obcinaniu zasięgów na Instagramie oraz zmianą algorytmów. W związku z tym, wielu influencerów zachęcało swoich obserwatorów do włączania powiadomień o nowych postach, a także zaczęło dodawać więcej hashtagów do zdjęć. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wpisywanie określonych hashtatów może być niebezpieczne.

>> Jak odzyskać usunięte lub zablokowane konto na Instagramie?

Okazuje się, że obecnie istnieje ponad 114 000 zakazanych hashtagów na Instagramie. Ich nadmierne użycie może spowodować, że aplikacja zablokuje nasze konto. Poniżej przedstawiamy część zablokowanych hashtagów na Instagramie 2018. Ostrzegamy, że niektóre mogą być dużym zaskoczeniem.

#beautyblogger

#babe

#beyonce

#books

#date

#easter

#fitnessgirls

#instadaily

#instagood

#instamood

#like

#models

#snapchat

#woman

Zakazane hashtagi na Instagramie 2018: jak to sprawdzić?

Jak sprawdzić, czy hashtag jest zakazany? To bardzo proste. Należy wejść w zakładkę 'eksploruj', którą symbolizuje lupa i wpisać w wyszukiwarkę hashtag, który nas interesuje. Jeśli nie wyświetli się on w wynikach wyszukiwania, to oznacza, że został zablokowany. Co istotne, istnieje możliwość, że zabroniony hashtag mimo wszystko wyświetli się w wyszukiwaniach. W związku z tym, aby mieć pewność, że nie użyjemy zakazanego słowa, musimy kliknąć w hashtag, a następnie zweryfikować, czy znajduje się tam informacja o ukrytych postach. Jeśli nie, to śmiało możemy użyć naszego słowa.

RadioZET.pl/JW