Zamknij

Isabell Otrębus - kim jest uczestniczka polskich preselekcji Eurowizji?

Redakcja
01.03.2018 13:59
Isabell Otrębus Larrson "Delirium"
fot. Youtube (Warner Music Sweden)

Isabell Otrębus - kim jest piosenkarka, która z piosenką "Delirium" startuje w polskich preselekcjach Eurowizji 2018? Mimo młodego wieku, jest jedną z najlepiej zapowiadających się wokalistek i jednym z faworytów do zwycięstwa krajowych eliminacji konkursu Piosenki Eurowizji.

Kim jest Isabell Otrębus-Larsson? Na to pytanie Polacy starają się znaleźć odpowiedź już od ogłoszenia listy uczestników polskich preselekcji na Eurowizję 2018. Isabell to 21-letnia córka polskich emigrantów. Urodziła się i mieszka w Szwecji i właśnie tam rozpoczęła swoją przygodę z muzyką.

Isabell Otrębus: kto to i co o niej wiemy?

Już jako pięciolatka pobierała lekcję śpiewu, a rok później zaczęła uczęszczać do szkoły muzycznej, ucząc się gry na fortepianie. Kilka lat później zaczęła rozwijać swój talent wokalny. Początkowo Isabell Otrębus ćwiczyła głównie w domu, jednak później zaczęła uczyć się w klasie wokalistyki jazzowej, a następnie muzyki rozrywkowej. Dość szybko odkryte zostały jej wokalne zdolności.

Eurowizja 2018: WYNIKI polskich preselekcji

Debiut Isabell na scenie odbył się podczas koncertu zorganizowanego na 50-lecie pracy twórczej Zbigniewa Bizonia. Dziewczyna miała wtedy zaledwie 15 lat. Jej kariera nabrała zawrotnego tempa. W 2013 r. wokalistka wystąpiła w szwedzkiej edycji programu "Idol", w którym otrzymała tzw. złoty bilet. Niestety Isabell złapała ostra infekcja gardła, co uniemożliwiło jej dalszy występ w show.

Jednym z największych osiągnięć Isabell Otrębus był występ wraz z kameralnym, szkolnym chórem oraz Sanną Nielsen (która reprezentowała Szwecję na Eurowizji), dla Króla Szwecji Karla XVI Gustawa.

Isabell Otrębus w "Mam Talent" 

Wokalistka ma również za sobą debiut w Polsce, dlatego część polskiej publiczności doskonale wie, kim jest Isabell Otrębus-Larrson. Niektórzy mogą ją kojarzyć z występu w siódmej edycji programu "Mam Talent", w którym to (wtedy jeszcze jako 16-latka), dotarła do półfinału. Dzięki występowi w show została zauważona i doceniona przez Polaków. Jej występy nagradzane były oklaskami na stojąco.

Krajowe eliminacje do Eurowizji 2018: kandydaci

Isabell Otrębus-Larsson w preselekcjach Eurowizji 2018

Isabell Otrębus w polskich preselekcjach do Eurowizji śpiewa utwór "Delirium". Nie jest to jednak pierwsza piosenka, z którą startuje w krajowych eliminacjach. Wokalistka, mimo młodego wieku, brała udział także w ubiegłorocznych preselekcjach, podczas których zaśpiewała utwór "Voiceless". Zajęła wtedy wysokie 4. miejsce. Jak pójdzie jej tym razem? Przekonamy się 3 marca.

RadioZET.pl/JW