Zamknij

Jagna Marczułajtis-Walczak - kim jest posłanka, która zastąpi Rafała Trzaskowskiego?

Redakcja
24.10.2018 17:19
Jagna Marczułajtis-Walczak - kim jest nowa posłanka? [DZIECI, SYN, MĄŻ, INSTAGRAM, FACEBOOK]
fot. By Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl], from Wikimedia Commons

Kim jest Jagna Marczułajtis-Walczak? Była snowboardzistka zdecydowała się zastąpić w Sejmie Rafała Trzaskowskiego, który wygrał wybory na prezydenta Warszawy.

Jagna Marczułajtis-Walczak - kim jest nowa posłanka, która zastąpi w Sejmie Rafała Trzaskowskiego? 

Kim jest Jagna Marczułajtis-Walczak? [ŻYCIORYS]

Jagna Kinga Marczułajtis-Walczak to przede wszystkim polska snowboardzistka i polityk. Trzykrotnie uczestniczyła w zimowych igrzysk olimpijskich. Jest posłanką na Sejm VII kadencji. Po wyborach samorządowych 2018 zwolniło się miejsce w Sejmie dla Jagny Marczułajtis-Walczak, gdzie zastąpi Rafała Trzaskowskiego. 

Jagna Marczułajtis-Walczak jest czternastokrotną złotą medalistką mistrzostw Polski w snowboardzie; podwójną mistrzynią świata juniorek, mistrzynią i wicemistrzynią Europy. Brała udział w zimowych igrzyskach olimpijskich w Nagano (1998), w Salt Lake City (2002) (zajęła tam 4. miejsce w slalomie równoległym) oraz w Turynie (2006). Dwukrotnie wygrywała zawody Pucharu Świata: w Bad Gastein (2004) i w Nendaz (2006). W 2004 zajęła siódme, najwyższe w swojej karierze, miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.

» Radio ZET: Jagna Marczułajtis-Walczak wraca do Sejmu. Zajmie miejsce Trzaskowskiego

Ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W 2006 Jagna Marczułajtis-Walczak zaczęła prowadzić szkołę narciarstwa i snowboardu pod nazwą Szkoła Jagny Marczułajtis w Stacji Narciarskiej Witów-Ski w Witowie (gmina Kościelisko). Później wraz z mężem zaczęła prowadzić ośrodek pod nazwą Wioska Jagny. W 2010 z listy Platformy Obywatelskiej uzyskała mandat radnej sejmiku małopolskiego. Rok później z ramienia tej samej partii została wybrana do Sejmu VII kadencji, otrzymując w okręgu krakowskim 7289 głosów. W 2015 została członkinią honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi. W wyborach w tym samym roku nie uzyskała poselskiej reelekcji.

Jagna Marczułajtis-Walczak: dzieci, mąż, Instagram, Facebook, informacje

Pierwszy mąż Jagny Marczułajtis-Walczak, Sebastian Kolasiński, był olimpijczykiem, mistrzem świata juniorów w tańcach na lodzie. Drugi mąż Andrzej Walczak zajął się prowadzeniem działalności gospodarczej w Poroninie. Jagna Marczułajtis ma syna Andrzeja i dwie córki: Jagodę i Igę.

Wystąpiła w dwóch odcinkach Magda M. w epizodycznej roli Lucyny Stoch. Miała również sesję zdjęciową dla magazynu "CKM". W 2011 brała udział w trzynastej edycji programu Taniec z gwiazdami, który emitowany w stacji TVN. Jej partnerem był Krzysztof Hulboj, z którym zajęła 7. miejsce.

Jagna Marczułajtis-Walczak prowadzi konto Facebooku. Można ją znaleźć pod nazwą @Jagna.Marczulajtis.Walczak lub klikając w poniższy link:

RadioZET.pl/KP