Zamknij

Jak malować brwi pomadą? Instrukcja krok po kroku [TUTORIAL]

Jolanta Waligóra
25.05.2020 14:19
Jak malować brwi pomadą? Instrukcja krok po kroku [TUTORIAL]
fot. SHUTTERSTOCK

Jak malować brwi pomadą? Z takim makijażem z pewnością spotkało się już wiele kobiet, jednak nadal nie wszystkie wiedzą, jak go wykonać prawidłowo. Poniżej zamieszczamy prosty tutorial, jak malować brwi pomadą krok po kroku w łatwy i prosty sposób.

Jak malować brwi pomadą? Jak najlepiej wykonać taki makijaż? Jak to zrobić prosto i szybko krok po kroku? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, sprawdzamy szczegółowe informacje i przedstawiamy tutorial, jak malować brwi pomadą krok po kroku.

Jak prawidłowo malować brwi pomadą? 

Istnieje wiele sposobów na malowanie brwi. Taki makijaż można wykonać m.in. przy użyciu cieni do powiek, za pomocą specjalnych kredek czy - o czym nie wszyscy wiedzą - tuszu do rzęs. Jednym z często wybieranych produktów jest także pomada. Malowanie brwi za jej pomocą może i nie jest bardzo proste, ale końcowy efekt na pewno warty jest poświęcenia tych kilku minut.

Na początku należy oczywiście zaopatrzyć się w niezbędne produkty, które będziemy potrzebować do wykonania makijażu, czyli w pomadę. Na polskim rynku jest wiele marek, które w swojej ofercie posiadają takie artykuły. Mowa tu m.in. o takich firmach jak Wibo, Inglot, Eveline, Loreal, Lovely, Revolution. Pomady do brwi tych marek można znaleźć w popularnych drogeriach takich jak Rossmann, Hebe czy Natura.

Do wykonania takiego makijażu potrzebować będziemy także pędzelka i szczoteczki, jednak często można je znaleźć w zestawie z pomadą do brwi.

Wiele osób zastanawia się, jaka pomada do brwi jest najlepsza. Nie ma jednak na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych preferencji, więc jest to indywidualna sprawa. Niektóre pomady mają bardziej kremową konsystencję, inne mniej. Sami zatem musimy sprawdzić (najlepiej metodą prób i błędów), która będzie najlepsza do naszych brwi.

Jak zapuścić brwi? Domowe sposoby na szybki porost brwi

Jak malować brwi pomadą? Instrukcja krok po kroku [TUTORIAL]

Jeśli już znajdziemy ulubioną pomadę do brwi, możemy zacząć się malować. W tym celu bierzemy cienki pędzelek (najczęściej jest on w zestawie z pomadą, jeśli jednak nie, trzeba go zakupić) i nabieramy na niego odrobinę pomady. Pędzelkiem rysujemy cienką linię przy dolnej oraz górnej granicy brwi. Nie może być za gruba, bo końcowy efekt nie będzie naturalny. Pamiętajmy także, że jeśli coś nie wyjdzie to najlepiej od razu poprawić taki makijaż - z zaschniętą pomadą o wiele trudniej o ewentualne zmiany. 

Ile odrastają brwi u kobiet i u mężczyzn? Czas odrastania brwi

Kolejnym krokiem malowania brwi pomadą jest ich uzupełnienie, czyli wypełnienie konturu brwi. Należy to zrobić od dolnej kreski w górę, aż do górnej granicy brwi. Brwi powinny być delikatnie ciemniejsze u dołu i nieco jaśniejsze u góry. Wypełnienie należy wykonać dość szybko, ponieważ pomada łatwo zasycha, co może spowodować niechciany efekt ombre.

Następnie potrzebna nam będzie szczoteczka, którą również zazwyczaj można znaleźć w zestawie z pomadą. Za jej pomocą należy równomiernie wyczesać nadmiar produktu. Cały czas pamiętajmy o tym, że dół brwi ma być ciemniejszy od ich górnej granicy. 

Na końcu opcjonalnie można za pomocą odrobiny korektora nałożonego na inny pędzelek "wyczyścić" linię brwi tak, aby wszystko wyglądało schludnie i nic nie wychodziło za naszą linię brwi. 

Jeśli opisowy tutorial, jak malować brwi pomadą krok po kroku, nie jest dla was wystarczający, to na portalu YouTube można znaleźć wiele filmików intruktażowych. Jeden z takich tutoriali wideo zamieszczamy poniżej.

RadioZET.pl/JW