Zamknij

Jak najłatwiej zarazić się mononukleozą? Milionerzy - pytanie za 75 tys. złotych

29.06.2020 16:35
Jak najłatwiej zarazić się mononukleozą? Milionerzy - pytanie za 75 tys. złotych
fot. Bartosz KRUPA / East News

Jak najłatwiej zarazić się mononukleozą? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie i wygrała 75 tys. złotych.

Jak najłatwiej zarazić się mononukleozą? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 75 tys. złotych.

Karosze mają...? Milionerzy - odpowiedź na pytanie za 20 tys. złotych

Jak najłatwiej zarazić się mononukleozą? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Jak najłatwiej zarazić się mononukleozą?" na początku nie była oczywista dla uczestniczki w programie. Miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. przez podanie ręki

B. przez pocałunek

C. jedząc zapiaszczone owoce

D. pijąc wodę z kranu

Uczestniczka nadal miała do wykorzystania 1 koło ratunkowe. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowiła jednak zaryzykować i ostatecznie zaznaczyła odpowiedź B.

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Jak najłatwiej zarazić się mononukleozą? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Jak najłatwiej zarazić się mononukleozą?", to właśnie B. Uczestniczka wygrała 75 tys. złotych i mogła kontynuować grę.

Mononukleozę zakaźną wywołuje wirus Epstein i Barr. Jak rozpoznać objawy choroby?

Mononukleoza zakaźna, nazywana potocznie chorobą pocałunków, to częsta choroba wirusowa spowodowana najczęściej pierwotną infekcją wirusem Epsteina-Barr (EBV). Choroba objawia się bólami głowy, złym samopoczuciem, utratą łaknienia, apatią, rozkojarzeniem, przewlekłym zmęczeniem, ogólnym osłabieniem. Następnie pojawia się gorączka, która z reguły wynosi 38-39°C. Utrzymuje się ona przeważnie od dwóch dni do miesiąca i dłużej. Tuż przed jej wystąpieniem, w trakcie, rzadziej po jej spadku następuje powiększenie węzłów chłonnych, przede wszystkim na szyi i z tyłu głowy oraz angina.

Klasyczna herbata earl grey aromatyzowana jest olejkiem z bergamotki, czyli...? [MILIONERZY]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl