Zamknij

Jak przygotować psa na Sylwestra?

Redakcja
28.12.2017 12:07
Jak przygotować psa i kota na Sylwestra?
fot. Primaanimalia.pl

Ostatnia noc w roku to dla większości właścicieli czworonogów czas pytań, jak przygotować psa na Sylwestra. Lepiej zamknąć go w łazience, a może podać mu ziołowe tabletki uspokajające? W większości przypadków podowodem stresu dla zwierzaków są pokazy fajerwerków, tuż po wybiciu północy.

Sylwester to ciężki czas zarówno dla psów, kotów, jak i dla królików i innych gryzoni. Huk, głośna muzyka i ogólne uczucie niepewności mogą przyprawić czworonoga nawet o zawał serca. Podpowiadamy, jak uspokoić i przygotować zwierzę na tę ciężką dla niego noc.

Jak przygotować kota lub psa na Sylwestra?

Odpowiedź na pytanie, jak przygotować kota na Sylwestra, nie jest jednoznaczna. Można przygotować specjalne zabawki dla kotów na tę noc lub przygotować mieszkanie - zasłonić okna i zagłuszyć dźwięki wystrzeliwanych fajerwerków za oknem. Warto również zaopatrzyć się w ziołowe preparaty dla zwierząt - dzięki nim zarówno koty, jak i psy, będą mogły się wyciszyć i pozbyć uczucia lęku.

Przed Sylwestrem koty i psy nie powinny być ani głodne, ani przejedzone. Warto również zmodyfikować harmonogram spacerów z psem w trakcie sylwestrowej nocy. Psy powinny być wyprowadzana na smyczy, a do ich obroży powinna być doczepiona specjalna kartka z danymi właściciela.

Zostawianie kota samego w domu w Sylwestra nie jest odpowiedzialnym zachowaniem. Lepiej oddać go pod opiekę znajomych lub rodziny w sytuacji, gdy mamy w planach wyjście na sylwestrową zabawę. Psy w sylwestrową noc boją się równie mocno, co koty. Nie należy zostawiać ich bez opieki, a wręcz przeciwnie - należy przygotować dla nich specjalne miejsce, w którym nie będą widziały błyskania za oknem i w miarę możliwości - będą miały cicho.

Istnieje też wiele specjalistycznych stron, które podpowiedzą, jak przygotować psa na Sylwestra. Zarówno psy, jak i koty boją się fajerwerków. Warto zadbać o to, by czuły się komfortowo i bezpiecznie. Najlepiej - pod naszym okiem. 

RadioZet.pl/weterynarz-fordon.pl/JH