Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2019? Skuteczne sposoby

26.03.2019 10:47

Przygotowania do egzaminu gimnazjalnego 2019 trwają. Uczniowie jeszcze przez kilka tygodni mogą powtarzać przerobiony materiał w szkole. Jak to zrobić szybko, ale i skutecznie? Przedstawiamy najlepsze sposoby na usystematyzowanie swojej wiedzy. Sprawdź, jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2019, który odbędzie się już w pierwszej połowie kwietnia!

Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2019? Skuteczne sposoby fot. PIXABAY

Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2019? Takie pytanie, w związku ze zbliżającym się kwietniowym testem, zadaje sobie coraz więcej uczniów. Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby.

» Egzamin gimnazjalny 2019 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2018?

Przygotowania do egzaminu gimnazjalnego 2019 to zazwyczaj zmora uczniów. W związku ze zbliżającym się testem gimnazjaliści chcą szybko, łatwo, ale i skuteczne usystematyzować swoją wiedzę. Wiele osób jednak nie wie, jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2019. Dlatego przychodzimy z pomocą. Poniżej przedstawiamy kilka efektywnych sposobów.

1. Przede wszystkim dokładnie zaplanuj sobie naukę. Zdecyduj, w które dni będziesz uczył się matematyki, w które polskiego, a w które powtarzał najważniejsze zagadnienia z języka obcego. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zdążysz z powtórką materiału przed testem.

2. Zrezygnuj z rzeczy, które odciągają cię od nauki. Precyzyjnie wyznacz czas, który poświęcisz na przyjemności.

3. Podczas nauki odpowiednio skup się na przerabianym materiale. Możesz włączyć sobie ulubioną muzykę albo pouczyć się w ciszy, w miejskiej bibliotece.

4. Rób notatki. Spisuj najważniejsze rzeczy na małe karteczki i przyklejaj je w widocznych miejscach np. na lustrze w łazience.

5. Znajdź egzaminy gimnazjalne z ubiegłych lat i spróbuj rozwiązać testy. Dzięki temu będziesz wiedział, czego spodziewać się podczas oficjalnego egzaminu.

6. Przed egzaminem gimnazjalnym 2019 porządnie się wyśpij i zjedz pożywne śniadanie.

7. Podczas testu nie panikuj. Jeśli będziesz zdenerwowany, weź kilka wdechów i wydechów i spróbuj się uspokoić.

Egzamin gimnazjalny 2019 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki online?

Egzamin gimnazjalny 2019: termin. Kiedy uczniowie napiszą test?

Termin egzaminu gimnazjalnego 2019 przypada na pierwszą połowę kwietnia. Uczniowie przez trzy dni będą zmagać się z zadaniami z zakresu nauk humanistycznych, przyrodniczych oraz matematycznych. W ostatnim dniu podejdą także do testu z języka obcego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Egzamin gimnazjalny 2019 rozpocznie się dokładnie w środę, 10 kwietnia i potrwa do piątku, 12 kwietnia.

» Egzamin gimnazjalny 2019 - co można mieć i czy można mieć kalkulator? [PROCEDURY]

Podczas egzaminu gimnazjalnego 2019 uczeń może mieć ze sobą wyłącznie przybory do pisania, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem, a w przypadku testu z matematyki również linijkę. Co ważne, na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora, słowników i urządzeń telekomunikacyjnych. Więcej informacji na temat procedur egzaminu gimnazjalnego 2019 znajdziecie pod poniższym linkiem.

» Egzamin gimnazjalny 2019: zasady - jakie procedury obowiązują na teście? «

RadioZET.pl/JW

Oceń