Zamknij

Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2019? Skuteczne sposoby

Jolanta Waligóra
26.03.2019 10:47
Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2019? Skuteczne sposoby
fot. PIXABAY

Przygotowania do egzaminu gimnazjalnego 2019 trwają. Uczniowie jeszcze przez kilka tygodni mogą powtarzać przerobiony materiał w szkole. Jak to zrobić szybko, ale i skutecznie? Przedstawiamy najlepsze sposoby na usystematyzowanie swojej wiedzy. Sprawdź, jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2019, który odbędzie się już w pierwszej połowie kwietnia!

Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2019? Takie pytanie, w związku ze zbliżającym się kwietniowym testem, zadaje sobie coraz więcej uczniów. Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby.

» Egzamin gimnazjalny 2019 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

Jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2018?

Przygotowania do egzaminu gimnazjalnego 2019 to zazwyczaj zmora uczniów. W związku ze zbliżającym się testem gimnazjaliści chcą szybko, łatwo, ale i skuteczne usystematyzować swoją wiedzę. Wiele osób jednak nie wie, jak się przygotować do egzaminu gimnazjalnego 2019. Dlatego przychodzimy z pomocą. Poniżej przedstawiamy kilka efektywnych sposobów.

1. Przede wszystkim dokładnie zaplanuj sobie naukę. Zdecyduj, w które dni będziesz uczył się matematyki, w które polskiego, a w które powtarzał najważniejsze zagadnienia z języka obcego. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zdążysz z powtórką materiału przed testem.

2. Zrezygnuj z rzeczy, które odciągają cię od nauki. Precyzyjnie wyznacz czas, który poświęcisz na przyjemności.

3. Podczas nauki odpowiednio skup się na przerabianym materiale. Możesz włączyć sobie ulubioną muzykę albo pouczyć się w ciszy, w miejskiej bibliotece.

4. Rób notatki. Spisuj najważniejsze rzeczy na małe karteczki i przyklejaj je w widocznych miejscach np. na lustrze w łazience.

5. Znajdź egzaminy gimnazjalne z ubiegłych lat i spróbuj rozwiązać testy. Dzięki temu będziesz wiedział, czego spodziewać się podczas oficjalnego egzaminu.

6. Przed egzaminem gimnazjalnym 2019 porządnie się wyśpij i zjedz pożywne śniadanie.

7. Podczas testu nie panikuj. Jeśli będziesz zdenerwowany, weź kilka wdechów i wydechów i spróbuj się uspokoić.

Egzamin gimnazjalny 2019 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki online?

Egzamin gimnazjalny 2019: termin. Kiedy uczniowie napiszą test?

Termin egzaminu gimnazjalnego 2019 przypada na pierwszą połowę kwietnia. Uczniowie przez trzy dni będą zmagać się z zadaniami z zakresu nauk humanistycznych, przyrodniczych oraz matematycznych. W ostatnim dniu podejdą także do testu z języka obcego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Egzamin gimnazjalny 2019 rozpocznie się dokładnie w środę, 10 kwietnia i potrwa do piątku, 12 kwietnia.

» Egzamin gimnazjalny 2019 - co można mieć i czy można mieć kalkulator? [PROCEDURY]

Podczas egzaminu gimnazjalnego 2019 uczeń może mieć ze sobą wyłącznie przybory do pisania, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem, a w przypadku testu z matematyki również linijkę. Co ważne, na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora, słowników i urządzeń telekomunikacyjnych. Więcej informacji na temat procedur egzaminu gimnazjalnego 2019 znajdziecie pod poniższym linkiem.

» Egzamin gimnazjalny 2019: zasady - jakie procedury obowiązują na teście? «

RadioZET.pl/JW