Zamknij

Jak się przygotować do egzaminu ósmoklasisty 2019? Skuteczne sposoby nauki

Paweł Żurek
01.04.2019 12:00
Jak się przygotować do egzaminu ósmoklasisty 2019? Skuteczne sposoby nauki
fot. Shutterstock

Przygotowania do egzaminu ósmoklasisty 2019 trwają. Jeszcze przez kilka tygodni uczniowie mają czas na powtórzenie wiedzy z kilku ostatnich klas. Czy są jakieś skuteczne i szybkie metody nauki? Przedstawiamy najlepsze sposoby na usystematyzowanie swojej wiedzy. Sprawdź, jak się nauczyć do egzaminu ósmoklasisty 2019, który odbędzie się już w pierwszej połowie kwietnia.

Jak się przygotować do egzaminu ósmoklasisty 2019Im bliżej egzaminu, tym więcej uczniów zadaje sobie to pytanie. Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby.

>> Egzamin ósmoklasisty 2019 - POPRAWKA: kiedy jest i dla kogo dodatkowy termin?

Jak się przygotować do egzaminu ósmoklasisty 2019?

Przygotowania do egzaminu ósmoklasisty 2019 większość uczniów zaczęło już jakiś czas temu. Jednak nawet jeśli nie wystartowaliście z nauką to nic straconego.  Wiele osób jednak nie wie, jak się przygotować do egzaminu ósmoklasisty 2019Dlatego przychodzimy z pomocą - poniżej przeczytacie kilka efektywnych sposobów.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - polski: ARKUSZ i ODPOWIEDZI do egzaminu

1. Dokładnie zaplanuj sobie naukę. Zdecyduj, w które dni będziesz uczył się matematyki, w które polskiego, a także kiedy przyswoisz sobie najważniejsze zagadnienia z języka obcego.

2. Nie daj się przyciągnąć zajęciom, które odciągają cię od nauki. Wyznacz sobie czas, który poświęcisz na przyjemności.

3. Postaraj się by podczas nauki odpowiednio skupić się na wiedzy. Pomóc w tym może ulubiona muzyka lub cisza, np. w bibliotece.

4. Notuj. Spisuj najważniejsze rzeczy na kartki i przyklejaj je w widocznych miejscach np. na lustrze w łazience.

5. Znajdź egzaminy gimnazjalne z ubiegłych lat. Niektóre zadania mogą powtórzyć się na egzaminie w 2019 roku.

6. Nie denerwuj się. Nerwy niewiele pomogą, a jeśli rzetelnie się przygotowywaliście dobry wynik i tak uda się Wam osiągnąć.

>> Jak się ubrać na egzamin gimnazjalny 2019 i co założyć w dniu egzaminu ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty 2019: termin. Kiedy uczniowie napiszą test?

Termin egzaminu ósmoklasisty 2019 został wyznaczony na 15 kwietnia.  Testy, włącznie z egzaminem dodatkowym, potrwają do 9 czerwca 2019 roku. 

Podczas egzaminu ósmoklasisty 2019 uczeń może mieć ze sobą wyłącznie przybory do pisania, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem, a w przypadku testu z matematyki również linijkę. Co ważne, na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora, słowników i urządzeń telekomunikacyjnych. Więcej informacji na temat procedur egzaminu ósmoklasisty 2019 znajdziecie pod poniższym linkiem.

>> Egzamin ósmoklasisty 2019: zasady. Jakie procedury będą obowiązywać na teście?

RadioZET.pl/PZ