Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019?

17.08.2018 13:26
xxx zet

Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego? Czy są jakieś wymagania co do stroju na pierwszy dzień szkoły? Te pytania z końcem wakacji zadają sobie nie tylko rodzice, ale także uczniowie i nauczyciele. Sprawdzamy, jaki strój obowiązuje obecnie na rozpoczęciu roku szkolnego i co najlepiej założyć.

Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019? fot. pixabay.com

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - jak ubrać się na pierwszy dzień szkoły? To pytanie co roku dręczy uczniów, a także rodziców i nauczycieli. Często zdarza się, że sugerują oni, w co powinni być ubrani uczniowie, jednak w tej chwili "moda uczniowska" rządzi się swoimi prawami. W co powinniśmy ubrać dziecko na pierwszy dzień roku szkolnego? Sprawdzamy, jakie zasady obowiązują obecnie w szkołach.

» Pierwszy dzień roku szkolnego 2018: czy są lekcje po rozpoczęciu?

Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019?

W szkołach od wielu lat obowiązują zasady, które definiują strój podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Najczęściej zalecanym strojem dla chłopców są ciemne spodnie i biała koszula lub garnitur, a dla dziewcząt granatowa lub czarna spódnica i podobnie jak u płci przeciwnej - biała koszula.

Wszystko zależy również od rodzaju placówki oraz od obecnie panującej wśród uczniów mody. Obecnie dziewczęta bardzo często decydują się na założenie jednolitej sukienki w białym, czarnym, szarym lub granatowym kolorze lub rezygnują ze spódnicy na rzecz spodni w podobnych kolorach. Często ze strojem problem mają również chłopcy. Jeśli chodzi o wygodę podczas rozpoczęcia roku szkolnego, najczęściej zamiast garnituru zakładają ciemne spodnie i jasną koszulę, a dodatkowo rezygnują z marynarki.

» Kiedy wypada rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, a kiedy koniec wakacji?

Jaki strój na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odpowiedni? [WYMAGANIA]

W niektórych szkołach można spotkać się także ze specjalnymi wymaganiami co do stroju na rozpoczęcie roku szkolnego. W takim przypadku uczniowie muszą się do nich zastosować i ubrać się na pierwszy dzień szkoły według panujących w danej placówce zasad. Jeśli w szkole obowiązują mundurki, to najczęściej również na rozpoczęcie roku szkolnego uczniowie muszą je założyć. Bardzo często na uroczystościach szkolnych wymagany jest mundurek w specjalnej galowej wersji, jeśli w danej placówce obowiązuje taki strój. 

Jak widać, wszystko zależy od zwyczajów przyjętych w danej placówce. Jest jednak bardzo dużo możliwości, żeby ubrać się na rozpoczęcie roku szkolnego elegancko i wciąż zachować obowiązujące zasady. Niezmiennie jednak od lat królują kolory biały, czarny i granatowy podczas takich wyjątkowych uroczystości szkolnych jak np. rozpoczęcie roku.

RadioZET.pl/KP

Oceń
Tagi