Zamknij

Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019?

Redakcja
17.08.2018 13:26
Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019?
fot. pixabay.com

Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego? Czy są jakieś wymagania co do stroju na pierwszy dzień szkoły? Te pytania z końcem wakacji zadają sobie nie tylko rodzice, ale także uczniowie i nauczyciele. Sprawdzamy, jaki strój obowiązuje obecnie na rozpoczęciu roku szkolnego i co najlepiej założyć.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - jak ubrać się na pierwszy dzień szkoły? To pytanie co roku dręczy uczniów, a także rodziców i nauczycieli. Często zdarza się, że sugerują oni, w co powinni być ubrani uczniowie, jednak w tej chwili "moda uczniowska" rządzi się swoimi prawami. W co powinniśmy ubrać dziecko na pierwszy dzień roku szkolnego? Sprawdzamy, jakie zasady obowiązują obecnie w szkołach.

» Pierwszy dzień roku szkolnego 2018: czy są lekcje po rozpoczęciu?

Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019?

W szkołach od wielu lat obowiązują zasady, które definiują strój podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Najczęściej zalecanym strojem dla chłopców są ciemne spodnie i biała koszula lub garnitur, a dla dziewcząt granatowa lub czarna spódnica i podobnie jak u płci przeciwnej - biała koszula.

Wszystko zależy również od rodzaju placówki oraz od obecnie panującej wśród uczniów mody. Obecnie dziewczęta bardzo często decydują się na założenie jednolitej sukienki w białym, czarnym, szarym lub granatowym kolorze lub rezygnują ze spódnicy na rzecz spodni w podobnych kolorach. Często ze strojem problem mają również chłopcy. Jeśli chodzi o wygodę podczas rozpoczęcia roku szkolnego, najczęściej zamiast garnituru zakładają ciemne spodnie i jasną koszulę, a dodatkowo rezygnują z marynarki.

» Kiedy wypada rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, a kiedy koniec wakacji?

Jaki strój na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odpowiedni? [WYMAGANIA]

W niektórych szkołach można spotkać się także ze specjalnymi wymaganiami co do stroju na rozpoczęcie roku szkolnego. W takim przypadku uczniowie muszą się do nich zastosować i ubrać się na pierwszy dzień szkoły według panujących w danej placówce zasad. Jeśli w szkole obowiązują mundurki, to najczęściej również na rozpoczęcie roku szkolnego uczniowie muszą je założyć. Bardzo często na uroczystościach szkolnych wymagany jest mundurek w specjalnej galowej wersji, jeśli w danej placówce obowiązuje taki strój. 

Jak widać, wszystko zależy od zwyczajów przyjętych w danej placówce. Jest jednak bardzo dużo możliwości, żeby ubrać się na rozpoczęcie roku szkolnego elegancko i wciąż zachować obowiązujące zasady. Niezmiennie jednak od lat królują kolory biały, czarny i granatowy podczas takich wyjątkowych uroczystości szkolnych jak np. rozpoczęcie roku.

RadioZET.pl/KP