Zamknij

Jak upały wpływają na zieleń w Europie? Nie wygląda to dobrze [WIDEO]

Redakcja
08.08.2018 15:12
Jak upały wpływają na zieleń w Europie? Nie wygląda to dobrze [WIDEO]
fot. Facebook/Mashable

Przedłużająca się susza ma ogromny wpływ na stan zieleni w Europie. Tegoroczna fala upałów dosięgła m.in. jeden z parków królewskich w Londynie.

Jaki wpływ ma susza na zieleń w Europie?

Mordercza fala upałów przetacza się przez kolejne kraje, pozostawiając za sobą ślad w postaci wysuszonej, zbrązowiałej zieleni. Susza dotknęła wiele lasów i parków, w tym np. londyński Green Park, składający się w większości z zalesionych polan. W tym roku zamiast soczystej zieleni traw można tam zobaczyć jedynie jej resztki. W innych krajach sytuacja też nie wygląda zbyt dobrze.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Jak bardzo zagraża nam susza?

Susza odsłoniła też bardziej niż zwykle ślady po dawnych zabudowaniach w zabytkowych ogrodach. Nie oszczędza rolników ani lasów, gdzie trwa podwyższone zagrożenie pożarowe. Na nagraniu pokazano też zdjęcia satelitarne, które pokazują różnice powstałe w ciągu zaledwie miesiąca rekordowo wysokich temperatur. Są przerażające – niepokojące zmiany dotknęły nawet Danię, Niemcy i Szwecję. Wypalone trawniki potrafią też prowadzić do interesujących odkryć. W Irlandii w ten sposób dostrzeżono dziwne kręgi, których pierwotne powstanie datuje się nawet aż na okres późnego neolitu. 

RadioZET.pl/źródło:Mashable/AG

Zobacz także