Zamknij

Jak wybrać myjkę ciśnieniową?

Materiały partnerskie
04.12.2020 12:13
Jak wybrać myjkę ciśnieniową?
fot. unsplash

Mycie powierzchni może być przyjemnością, jeśli użyjemy do tego odpowiedniego sprzętu. Myjka ciśnieniowa to urządzenie, dzięki któremu nasz pogląd na sprzątanie zupełnie się zmieni. Jak jednak wybrać najlepsze urządzenie? Na co zwrócić uwagę kupując myjkę ciśnieniową?

Sprzątając, chcemy uzyskać jak najlepszy efekt, w możliwie jak najkrótszym czasie. To właśnie dlatego myjki ciśnieniowe są ulubionymi gadżetami wszystkich posiadaczy domów z ogrodem i nie tylko. Urządzenia te znacznie ułatwiają mycie różnego rodzaju powierzchni i sprawiają, że czynność ta jest niezwykle skuteczna. Dzięki takiej myjce, sprzątanie nie jest już czasochłonnym problemem, wymagającym od nas wysiłku. Staje się po prostu czystą przyjemnością. Narzędzie to jest bardzo przydatne przy wykonywaniu wielu czynności porządkowych. Możemy użyć go doczyszczenia powierzchni betonowych, samochodu, elewacji budynku, tarasu oraz wielu innych rzeczy. Wybór wśród takich urządzeń w sklepach jest obecnie dość spory. Rodzi się więc pytanie, jaką myjkę ciśnieniową kupić? 

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Myjka ciśnieniowa to urządzenie niezwykle praktyczne, pozwalające zachować czystość w domu, ogrodzie i nie tylko. Dzięki niej w dosłownie kilka minut pozbędziemy się nawet uporczywych zabrudzeń. Jak to właściwie możliwe? To wszystko zasługa unikalnej techniki działania tego narzędzia. Myjka ciśnieniowa, jak sama jej nazwa zresztą mówi, wykorzystuje przy swej pracy ciśnienie. Dokładniej ujmując, wytwarza wodę pod skoncentrowanym i bardzo wysokim ciśnieniem. Przeważnie wynosi ono od 100 do 180 barów.

Dobrze, ale skąd w takim razie bierze się ta woda? To dość proste. Każda myjka ciśnieniowa posiada specjalny wąż, który należy podłączyć do źródła wody. Dzięki silnikowi jest ona pobierana poprzez pompę zasysającą, co powoduje, że już na tym etapie zwiększa się jej ciśnienie. Następnie doprowadzana jest ona do głównego pistoletu, którym aplikujemy ją na określoną powierzchnię. 

Myjka ciśnieniowa do działania potrzebuje oczywiście także odpowiedniego zasilania. Obecnie w sklepach dostępne są urządzenia wykorzystujące do pracy energię elektryczną, silnik spalinowy, czy też akumulator. Największą popularnością cieszą się jednak myjki ciśnieniowe na prąd. Są wygodne w użytku, bezpieczne dla środowiska, a co najważniejsze, modele te dysponują przeważnie największą mocą. 

Myjka ciśnieniowa — do czego można jej użyć? 

Myjki ciśnieniowe mają mnóstwo bardzo praktycznych zastosowań. Oczywiście poszczególne modele bardzo różnią się między sobą przeznaczeniem, czy też parametrami. Z tego też powodu, zanim zdecydujemy się kupić taką myjkę, koniecznie zastanówmy się, do czego właściwie będziemy jej używać. To właśnie na tej podstawie wybierzemy bowiem najlepsze urządzenie. Do czego może więc przydać się taka myjka ciśnieniowa? Z pewnością pierwszym zastosowaniem, jakie przychodzi na myśl większości z nas, jest mycie samochodu. Szczerze mówiąc, żadne inne urządzenie nie pozwoli nam w domowych warunkach tak skutecznie pozbyć się zabrudzeń z powierzchni auta, jak właśnie myjka ciśnieniowa. Z jej pomocą dokładnie oczyścimy nie tylko karoserię, ale i felgi. Precyzyjny strumień wody pozwala bowiem dotrzeć do nawet najbardziej problematycznych i niedostępnych miejsc. Warto pamiętać jednak, by w tym celu odpowiednio wyregulować ciśnienie, gdyż zbyt mocne, może spowodować uszkodzenie lakieru. 

Myjka ciśnieniowa doskonale radzi sobie z myciem elewacji. Mając dom, często musimy zmagać się z zabrudzeniami i nieestetycznymi zaciekami, które tworzą się na budynku na przykład w wyniku opadów. Takie nieczystości usuniemy z łatwością, używając myjki, wraz z odpowiednim detergentem. To samo dotyczy także kostki brukowej na podjeździe. 

Za pomocą myjki ciśnieniowej możemy wyczyścić także wiele drobniejszych rzeczy. Świetnie sprawdzi się na przykład do mycia roweru, czy narzędzi. Wykorzystując mniejsze ciśnienie oraz odpowiednią końcówkę, można też skutecznie umyć nią również okna. Jest również niezastąpiona przy sprzątaniu tarasu oraz mebli ogrodowych. 

 

Myjka ciśnieniowa — te parametry mają znaczenie

Wybór wśród myjek ciśnieniowych jest naprawdę duży. Jeśli więc planujemy zakup takiego urządzenia w sprawdzonym sklepie, takim jak https://www.euro.com.pl/myjki-wysokocisnieniowe.bhtml, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów sprzętu. To bowiem właśnie one zagwarantują nam funkcjonalność i komfort korzystania z urządzenia. 

Jednym z najważniejszych parametrów myjek ciśnieniowych, jest moc przyłącza. Im będzie ona większa, tym pozwoli na uzyskanie wyższego ciśnienia. Jednocześnie też oznacza to większe zużycie prądu. Jeśli planujemy korzystać z nich do podstawowych zadań, wystarczająca będzie myjka z mocą do 1600 W. Jeśli jednak zależy nam na uzyskaniu jak najwyższego ciśnienia, lepiej będzie postawić na urządzenia o mocy od 2000 W wzwyż. 

Kupując myjkę ciśnieniową, warto mieć na uwadze, by korzystanie z niej było wygodne. Dobrze, by nie była ona zbyt ciężka, szczególnie jeśli planujemy korzystać z niej często i przy różnych czynnościach. Bardzo ważną sprawą jest także długość węża, a w przypadku urządzeń zasilanych energią elektryczną, również kabla, który podpinać będziemy do gniazdka.