Zamknij

Jak wykorzystać zużyte reklamówki? Nietypowy patent

Redakcja
16.05.2018 17:07
Jak wykorzystać zużyte reklamówki? Nietypowy patent
fot. Nelplast Ghana Limited mat. prasowe

W Ghanie wymyślono nietypowy sposób, jak chronić środowisko przed szkodliwymi odpadami. Dzięki temu patentowi zużyte reklamówki zyskują drugie życie.

Jak dbać o środowisko?

Ta afrykańska firma znalazła na to sposób. Uciążliwe, plastikowe odpady w postaci zużytych reklamówek i nie tylko wykorzystują do budowy nowych chodników. Nelplast Ghana Limited najpierw przetapia śmieci, a następnie miesza je z piaskiem. Otrzymany materiał idealnie nadaje się do formowania dużych, kwadratowych płyt, dobrze uzupełniających lokalne drogi oraz ścieżki dla pieszych.

Z zużytych reklamówek budują chodniki

Pionierska firma nie ma łatwego zadania. Na terenie Ghany recyklingowi poddaje się tylko około 2% odpadów, dlatego pracownicy mają nadzieję na dalszy rozwój projektu. Po plastik sięgnęli głównie dlatego, że to właśnie porzucone reklamówki i opakowania należą do najczęściej znajdywanych przez nich na ulicach i wysypiskach śmieci. Poprzeczkę postawili sobie wysoko. Jak można przeczytać na stronie firmy, ich misją jest przejęcie rynku recyklingu plastikowych odpadów w całym kraju. Docelowo chcieliby około 70% z nich przetwarzać na przedmioty codziennego użytku.

WhatsApp-Image-2018-02-05-at-5.31.47-PM-1-1

RadioZET.pl/AG

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Recykling będzie bardziej opłacalny dla przedsiębiorstw

Śmierć tego wieloryba to nasza wina. Smutny widok

Ghana: Tragedia w kopalni złota. Nie żyje sześciu górników