Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak zapakować prezent na święta w szary papier ładnie i oryginalnie?

21.12.2018 13:09

Wiele osób w grudniu zastanawia się, jak zapakować prezent na święta w szary papier, aby wyglądał on oryginalnie i wyjątkowo. Zebraliśmy najciekawsze pomysły, dzięki którym będziecie mogli zaskoczyć swoich bliskich podczas wręczania podarunków w Święta Bożego Narodzenia.

Jak ładnie, oryginalnie, pomysłowo, śmiesznie, ciekawie i fajnie zapakować prezent na święta w szary papier? fot. Shutterstock

Jak zapakować prezent na święta w szary papier: ładnie, oryginalnie, pomysłowo, śmiesznie, ciekawie i fajnie? Podpowiadamy, w jaki sposób przygotować świąteczne podarunki, aby zaskoczyć najbliższych i zapakować prezenty w naprawdę wyjątkowy, oryginalny sposób.

Jak ładnie, oryginalnie i pomysłowo zapakować prezent w szary papier?

Jeden z głównych problemów, jaki pojawia się w grudniu podczas przygotowywania podarunków dla najbliższych, to przede wszystkim: jak zapakować prezent na święta? Szary papier z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny, a coraz więcej osób wybiera właśnie taki sposób pakowania niespodzianek. Przede wszystkim jest to dużo lepsze rozwiązanie jeśli chodzi o ochronę środowiska, ponieważ szary papier pochodzi z recyklingu. Dodatkowo jest bardzo tani, dlatego niskim kosztem można w wyjątkowy, oryginalny i pomysłowy sposób zapakować prezenty na Święta Bożego Narodzenia.

» Prezenty na Święta - DIY, dla dziewczyny, dla chłopaka. Jaki prezent? «

Oprócz szarego papieru warto wykorzystać kolorowe wstążki, które często zostają nam z innych prezentów, skrawki kolorowych papierów lub bardziej naturalne surowce: gałązki jarzębiny, szyszki różnej wielkości, gałązki z drzew iglastych, suszone plastry pomarańczy i inne. Jeśli mamy w domu np. potłuczone bombki lub łańcuchy, których nie będziemy już wykorzystywać, również możemy je wykorzystać do przyozdobienia upominków. Świetnie sprawdzą się także małe dzwoneczki.

» Boże Narodzenie 2018 - kiedy, w jaki dzień wypada, jakie zwyczaje?

Jak zapakować prezent na święta śmiesznie, ciekawie i fajnie?

Bardzo ciekawym i oryginalnym pomysłem na zapakowanie świątecznych prezentów jest stworzenie unikatowych bilecików. Zamiast przyczepiać karteczki z imionami członków rodziny, można np. wydrukować ich zdjęcia i przykleić je do odpowiednich pakunków. Takie rozwiązanie na pewno zaskoczy naszych przyjaciół czy członków rodziny, a odpakowywanie takie prezentu sprawi im jeszcze więcej radości.

Jeśli ktoś z naszych najbliższych dostanie od nas więcej niż jeden prezent, można ułożyć z nich np. bałwana. Wystarczy ustawić pudełka od największego do najmniejszego i odpowiednio przyozdobić. W podobny sposób można także stworzyć np. głowę Świętego Mikołaja lub renifera - wystarczy wyciąć odpowiednie elementy z kolorowego papieru i przykleić je do prezentu.

Jak zapakować prezent na święta w szary papier ładnie i oryginalnie? fot. Pinterest
Jak zapakować prezent na święta w szary papier ładnie i oryginalnie? fot. www.growingspaces.net

Aby śmiesznie, ciekawie i fajnie zapakować prezent na święta, warto skorzystać np. z czekoladowych monet, pierników, cukierków i tym podobnych, aby ozdobić pakunek. Więcej inspiracji można znaleźć np. w poniższym filmie:

» Życzenia na Mikołajki dla dziewczyny, chłopaka, przyjaciółki [6 GRUDNIA]

RadioZET.pl/KP

Oceń