Zamknij

Jak złożyć wniosek 500+ przez bank: Santander, ING, Pekao SA, PKO BP i inne?

Karolina Piotrowska
01.07.2019 13:42
Jak złożyć wniosek 500+ przez bank: Santander, ING, Pekao SA, PKO BP i inne?
fot. Shutterstock

Wniosek przez bank o 500+ można składać już od 1 lipca. Dzięki bankowości elektronicznej proces ten przebiega dużo sprawniej i w wygodny sposób można złożyć odpowiednie dokumenty w domu. Sprawdzamy najważniejsze informacje dla rodziców oraz jak złożyć wniosek o 500 plus przez bank Santander, ING, Pekao SA, PKO BP i inne.

Jak złożyć wniosek 500+ przez bank: Santander, ING, Pekao SA, PKO BP i inne? Wniosek 500 plus przez bank - jak złożyć dokumenty online? Sprawdzamy, jak poprawnie złożyć wniosek 500+ przez bank Santander, ING, Pekao SA, PKO BP, mbank i inne.

Wniosek 500 plus 2019 - termin: do kiedy można składać wnioski o 500+?

Wniosek 500+ - jak złożyć przez bank i które z banków umożliwiają złożenie dokumentów online?

Banki, które umożliwiają składanie wniosku o 500+ przez swoje serwisy to: Alior Bank SA, Bank BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole Bank Polska SA, Euro Bank SA, Getin Noble Bank SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, ING Bank Śląski SA, Inteligo, mBank SA, Bank Millennium SA, Nest Bank S.A, Bank Ochrony Środowiska SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, Bank BPS S.A., SGB-Bank SA, Santander Bank Polska.

Aby złożyć wniosek 500 plus przez bank online, należy wejść na dedykowaną stronę serwisu internetowego, a następnie zalogować się i postępować według podanych instrukcji.

500 plus na pierwsze dziecko - kiedy wypłata świadczeń pieniężnych? [TERMINY]

Jak złożyć wniosek 500+ przez bank: Santander, ING, Pekao SA, PKO BP i inne?

Poniżej prezentujemy spis linków i wybrane serwisy internetowe, gdzie można złożyć wniosek o 500+ przez bank.

Empatia 500 plus na pierwsze dziecko: instrukcja, logowanie, wnioski [emp@tia]

PUE ZUS: rejestracja, logowanie [CO TO JEST, INSTRUKCJA, 500+]

Świadczenie Rodzina 500+ nie jest przyznawane bezterminowo. Prawo do tego świadczenia jest ustalane na okres od lipca 2019 r. do maja 2021 r. Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach można składać od 1 lipca - dla wniosków składanych elektronicznie, 1 sierpnia - dla wniosków papierowych.

Przypomnijmy, że program 500+ to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, które wypłacane jest do 18. roku życia dziecka. Co ważne, od 2019 roku pieniądze wypłacane będą również na pierwsze dziecko bez względu na dochody. Do tej pory wsparcie przysługiwało na pierwsze lub jedyne dziecko, wychowujące się w rodzinie o niskich dochodach. W tym przypadku warunkiem przyznania 500+ było spełnienie kryterium dochodowego w wysokości 800 zł lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

Szczegółowe informacje o programie Rodzina 500+ można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, na stronie obywatel.gov.pl oraz na rodzina500plus.gov.pl.

RadioZET.pl/KP