Zamknij

Jak zmienić profil na Facebooku na prywatny i tylko dla znajomych?

Redakcja
01.02.2019 15:44
Jak zmienić profil na Facebooku na prywatny i tylko dla znajomych?
fot. Shutterstock

Wiele osób zastanawia się, jak lepiej zabezpieczyć swoje konto na Facebooku lub jak zablokować je dla nieznajomych. Poniżej publikujemy krótki poradnik, jak zmienić profil na Facebooku na prywatny i tylko dla znajomych.

Jak zmienić profil na Facebooku na prywatny i tylko dla znajomych? Jak zablokować konto na FB dla nieznajomych? Podpowiadamy, w jaki sposób kontrolować prywatność udostępnianych treści na Facebooku, jak zabezpieczyć konto i jak ustawić profil na Facebooku jako prywatny.

» Oświadczenie na Facebooku 2019 - o co w tym chodzi, czy jest prawdziwe?

Jak zmienić profil na Facebooku na prywatny i tylko dla znajomych?

Aby ustawić swój profil na Facebooku jako prywatny i tylko do znajomych, należy zmienić ustawienia prywatności poszczególnych elementów. W ten sposób można też zablokować konto na FB dla nieznajomych. Aby edytować podstawowe informacje (np. płeć, dane kontaktowe, związki, miejsce pracy, wykształcenie):

 1. W Aktualnościach, w lewym górnym rogu, kliknij swoje imię i nazwisko.
 2. Kliknij pozycję Informacje pod zdjęciem w tle.
 3. W menu po lewej stronie kliknij sekcję, którą chcesz zmienić.
 4. Ustaw kursor na informacjach, które chcesz edytować.
 5. Po prawej stronie sekcji kliknij Opcje i wybierz Edytuj.
 6. Użyj ikony wyboru odbiorców, aby wybrać osoby, którym chcesz udostępnić tę informację, a następnie kliknij opcję Zapisz zmiany.

Ikona wyboru odbiorców znajduje się również obok udostępnionych przez nas materiałów, dzięki czemu można łatwo sprawdzić, kto może zobaczyć dany post. Po udostępnieniu posta można też w dowolnym momencie zmienić grono osób, które mogą go zobaczyć. Jeśli chcemy zmienić odbiorców wcześniej udostępnionego posta, należy kliknąć ikonę wyboru odbiorców i wybrać nowe grono odbiorców.

»  Facebook: ZACZEPKI - gdzie sprawdzić zaczepki na Facebooku i jak kogoś zaczepić? «

Warto jednak pamiętać, że nad postem lub zdjęciem udostępnionym na osi czasu znajomego, to znajomy określa grono odbiorców posta. Ponadto post mogą zobaczyć wszystkie osoby w nim oznaczone oraz ich znajomi.

Przy zmianie profilu na Facebooku na prywatny i tylko dla znajomych, warto ustawić grono odbiorców postów, w których nas oznaczono.

» Zablokowany Facebook - co zrobić? Jak się odwołać?

» Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował cię na Facebooku?

Zmiana ustawień profilu z prywatnego na publiczny na Facebooku

Aby cofnąć ustawienia i zmienić profil na Facebooku z prywatnego na publiczny, a jednocześnie odblokować go dla wszystkich, wystarczy ponownie zmienić ustawienia prywatności. Należy pamiętać, że niezależnie od preferowanych ustawień, każdy może zobaczyć nasze informacje publiczne, w tym:

 • imię i nazwisko
 • zdjęcie profilowe
 • zdjęcie w tle
 • płeć
 • nazwę użytkownika
 • identyfikator użytkownika (numer konta) i sieci 

» Jak usunąć konto na Facebooku? Skuteczny sposób na skasowanie danych

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w Centrum Pomocy Facebooka. 

RadioZET.pl/facebook.com/KP