Zamknij

Jak zrobić kreskę na oku eyelinerem i jak zrobić kreski kredką na górnej powiece?

Karolina Piotrowska
25.05.2020 18:28
Jak zrobić kreskę na oku eyelinerem i jak zrobić kreski kredką na górnej powiece?
fot. Shutterstock

Jednym z najtrudniejszych elementów w makijażu dla wielu osób, szczególnie tych początkujących, jest kreska na górnej powiece. Jak ją zrobić eyelinerem lub kredką i czy są metody, aby było to łatwiejsze? Poniżej zebraliśmy wskazówki, jak zrobić idealną kreskę na oku.

Jak zrobić kreskę na oku eyelinerem i jak zrobić kreskę kredką na górnej powiece? Zebraliśmy porady i wskazówki, jak zrobić idealną kreskę na górnej powiece i co zrobić, aby wyglądała jak najlepiej.

Jak malować brwi pomadą? Instrukcja krok po kroku [TUTORIAL]

Jak zrobić kreskę na oku eyelinerem? Porady i wskazówki

W internecie można znaleźć wiele inspiracji, tutoriali, obrazków i filmów, gdzie tłumaczy się krok po kroku, jak zrobić kreskę na oku eyelinerem. Istnieje wiele wskazówek i porad, jak ułatwić sobie wykonanie tej części makijażu. W jednej z metod proponuje się, aby do zrobienia kreski na górnej powiece wykorzystać taśmę klejącą. W niektórych drogeriach można nawet kupić specjalne szablony, które po przyłożeniu do oka podpowiadają, jak krok po kroku zrobić kreskę na oku eyelinerem.

Inną metodą, jak zrobić kreskę na oku eyelinerem, jest wykonanie jej etapami. Na początku warto delikatnie zarysować sobie sam kontur - można najpierw zarysować ją ciemnym cieniem do powiek lub narysować sobie niewielkie punkty, które po połączeniu i zamalowaniu utworzą idealną kreskę na górnej powiece.

Poniżej zamieszczamy jeden z filmów, w którym wyjaśnione jest, jak zrobić kreskę na oku eyelinerem, aby wyglądała dobrze i długo trzymała się na powiece.

Jak zapuścić brwi? Domowe sposoby na szybki porost brwi

Jak zrobić kreski kredką na górnej powiece?

Zamiast używać eyelinera, który trudniej usuwa się z oka, wiele osób zaczyna od zrobienia kreski na górnej powiece kredką do oczu. W tym przypadku makijaż można poprawić w dużo łatwiejszy sposób, ponieważ ten kosmetyk ściera się często nawet bez użycia płynu micelarnego. Przez wiele osób jest to też uznawane za wadę, ponieważ kredka do oczu jest mniej trwała niż eyeliner i szybciej może się zetrzeć z oka w ciągu dnia.

Jak zdjąć rzęsy w domu samemu? Porady i wskazówki, jak zrobić to poprawnie

Aby zrobić kreski kredką na górnej powiece, należy wykonać te same kroki, które opisaliśmy wcześniej. Efekt z użyciem tego kosmetyku będzie jednak znacznie delikatniejszy, a kontur nie będzie tak mocno zarysowany.

Ile odrastają brwi? Czas odrastania brwi u kobiet i u mężczyzn

RadioZET.pl/KP