Zamknij

Jak zrobić nową reakcję na Facebooku? Sprawdzamy, jak użyć nowej opcji

03.09.2020 12:15
Jak zrobić nową reakcję na Facebooku? Sprawdzamy, jak użyć nowej opcji
fot. Twitter / Alexandru Voica @alexvoica

Pod koniec kwietnia u wielu użytkowników serwisu społecznościowego pojawiło się nowe serduszko jako reakcja na Messengerze oraz nowa reakcja na Facebooku - "Trzymaj się". Nie wszyscy mogą jednak korzystać z tych opcji, dlatego wiele osób zastanawia się, jak zrobić nowe serduszko na Messengerze i nową reakcję na Facebooku oraz jak włączyć taką możliwość. Sprawdzamy, co wiadomo na ten temat.

Jak zrobić nową reakcję na Facebooku i nowe serduszko na Messengerze w reakcji? Sprawdzamy, jak użyć nowych opcji oraz jak włączyć taką możliwość, aby mieć nowe serduszko jako reakcję na Messengerze i nową reakcję na Facebooku.

Jak zrobić serduszko na Messengerze w reakcji? Sprawdzamy, jak użyć nowej opcji

Jak zrobić nowe reakcje na Facebooku i jak wyglądają? 

Aby zrobić nowe serduszko na Messengerze w reakcji, należy przytrzymać palcem dłużej na wybranej wiadomości, a następnie po prostu wybrać interesującą nas reakcję. Do wyboru mamy również inne standardowe opcje, m.in. "wow", "haha", "wrr" i inne.

Dodatkowo na Facebooku pojawiła się nowa reakcja, którą można dodać pod postami - "Trzymaj się". Aby jej użyć, również należy dłużej przytrzymać przycisk "Lubię to!", po czym rozwiną nam się inne opcje, podobnie jak w przypadku reakcji na Messengerze.

nowa reakcja Facebook
fot.

Wiele osób zastanawia się również, jak zrobić nowe serduszko na Messengerze w reakcji, jeśli korzystamy z aplikacji na komputerze. Obok wybranej przez nas wiadomości przy najechaniu na nią kursorem pojawi nam się emotikon "Zareaguj". Po kliknięciu na niego wyświetlą nam się wszystkie możliwości - następnie należy wybrać interesującą nas reakcję, kliknąć w nią i gotowe. Jeśli chcemy usunąć wybraną reakcję, wystarczy powtórzyć te wszystkie kroki.

Facebook - czy da się przywrócić stary wygląd strony? [NOWY WYGLĄD FB]

Nowa reakcja na Messengerze i "Trzymaj się" na Facebooku - jak włączyć?

Co jednak zrobić w sytuacji, jeśli nowe serduszko jako reakcja na Messengerze lub nowa reakcja na Facebooku "Trzymaj się" nie są dla nas dostępne? W sieci trudno jest znaleźć jakiekolwiek szczegółowe informacje na ten temat. Na forach pojawiają się jednak głosy, że w większości przypadków wystarczy zaktualizować aplikację. Po tym powinniśmy być w stanie zrobić serduszko na Messengerze w reakcji, jednak nie zawsze ten sposób działa. Najczęściej trzeba po prostu poczekać i po pewnym czasie w aplikacjach pojawi się taka możliwość.

Nowe serduszko jako reakcja na Messengerze i nowa reakcja na Facebooku "Trzymaj się" została wprowadzona w związku z z pandemią COVID-19, aby móc wyrazić wsparcie dla naszych bliskich.

RadioZET.pl/KP