Zamknij

Jaką nazwę zyskało niezwykle niebezpieczne wyprzedzanie? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
06.05.2020 15:02
Jaką nazwę zyskało niezwykle niebezpieczne wyprzedzanie? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Jaką nazwę zyskało niezwykle niebezpieczne wyprzedzanie? Takie pytanie za 500 zł usłyszał jeden z uczestników programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie w środę, 6 maja 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy odpowiedź na pytanie, jaką nazwę zyskało niezwykle niebezpieczne wyprzedzanie.

Jaką nazwę zyskało niezwykle niebezpieczne wyprzedzanie? "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant i wygrał 500 zł.

Jaką nazwę zyskało niezwykle niebezpieczne wyprzedzanie? [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy", jaką nazwę zyskało niezwykle niebezpieczne wyprzedzanie, przysporzyła uczestnikowi teleturnieju TVN niemałych trudności. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - na kopertę

B - na gazetę

C - na pocztówkę

D - na encyklopedię

Gracz od razu odrzucił wariant A, dodając, że na kopertę to można parkować. Intuicja podpowiadała mu, że prawidłową odpowiedzią jest B, jednak nie był pewien. W związku z tym zdecydował się na skorzystanie z pierwszego z trzech kół ratunkowych - pytanie do publiczności. Większość, bo 49% osób, opowiedziało się za wariantem B. 20% postawiło na odpowiedź C, 17% na D, a 14% na A. Uczestnik "Milionerów" ostatecznie zdecydował się zawierzyć publiczności i zaznaczył wariant B.

Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa? Odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Milionerzy - jaką nazwę zyskało niezwykle niebezpieczne wyprzedzanie? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", jaką nazwę zyskało niezwykle niebezpieczne wyprzedzanie, jest odpowiedź B, czyli na gazetę. Gracz wybrał zatem poprawny wariant, wygrał 500 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Wyprzedzanie na gazetę to nic innego jak wyprzedzanie bez zachowania bezpiecznej odległości, szczególnie przy wyprzedzaniu na przykład rowerzystów.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów. 

RadioZET.pl/JW