Zamknij

Jaka śruba składa się z dwóch nagwintowanych prętów i nakrętki? Odpowiedź z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
30.01.2020 13:10
Jaka śruba składa się z dwóch nagwintowanych prętów i nakrętki? Odpowiedź z "Milionerów"
fot. Bartosz KRUPA/East News

Jaka śruba składa się z dwóch nagwintowanych prętów i podłużnej nakrętki między nimi? Takie pytanie za 125 tysięcy złotych usłyszała jedna z uczestniczek teleturnieju "Milionerzy". Odcinek z udziałem gracza wyemitowany zostanie w czwartek, 30 stycznia 2020. Sprawdzamy, jaka jest poprawna odpowiedź na pytanie, jaka śruba składa się z dwóch nagwintowanych prętów i podłużnej nakrętki między nimi.

Jaka śruba składa się z dwóch nagwintowanych prętów i podłużnej nakrętki między nimi? "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Sprawdzamy również, którą odpowiedź w "Milionerach" ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 125 tysięcy złotych.   

Jaka śruba składa się z dwóch nagwintowanych prętów i podłużnej nakrętki między nimi? [MILIONERZY]

Pytanie za 125 000 zł z "Milionerów", jaka śruba składa się z dwóch nagwintowanych prętów i podłużnej nakrętki między nimi, przysporzyła uczestniczce teleturnieju TVN niemały problem. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - rzymska

B - pekińska

C - wiedeńska

D - moskiewska

Uczestniczka programu "Milionerzy" od razu przyznała, że nie wie, która z odpowiedzi jest poprawna. W związku z tym zdecydowała się na skorzystanie z ostatniego już z dostępnych kół ratunkowych - telefon do przyjaciela. Zadzwoniła więc do swojego męża, Leszka, który powiedział, że jego zdaniem prawidłową odpowiedzią jest A., czyli rzymska. Gracz zdecydował się na wybranie wariantu A.

Milionerzy - jaka śruba składa się z dwóch nagwintowanych prętów... [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", jaka śruba składa się z dwóch nagwintowanych prętów i podłużnej nakrętki między nimi, jest odpowiedź A., czyli rzymska. Oznacza to, że uczestniczka programu TVN zaznaczyła poprawny wariant, wygrała 125 tysięcy złotych i pozostała w dalszej grze o milion.

Śruba rzymska to dwa pręty połączone podłużną nakrętką. Pręty są nagwintowane na końcach w kierunkach przeciwnych, co pozwala przy skręcaniu nakrętki na naciągnięcie prętów. Wariant ten przedstawiony jest na fotografii; inną odmianą sprzęgu przy pomocy śruby rzymskiej jest - przedstawiony na rysunku - pojedynczy pręt nagwintowany na obu końcach w przeciwnych kierunkach oraz dwie nakrętki o przeciwnych gwintach nakręcone na ten pręt.

Czyja teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w 2017...? Odpowiedź z "Milionerów"

RadioZET.pl/JW