Jaki miesiąc patronuje wieczornym nabożeństwom przy przydrożnych kapliczkach? Pytanie z Milionerów za 5 tys. zł

13.08.2019 12:31

Jaki miesiąc patronuje wieczornym nabożeństwom przy przydrożnych kapliczkach? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 5 tysięcy złotych.

Jaki miesiąc patronuje wieczornym nabożeństwom przy przydrożnych kapliczkach? Pytanie z Milionerów za 5 tys. zł fot. Milionerzy/TVn/player.pl screen

Jaki miesiąc patronuje wieczornym nabożeństwom przy przydrożnych kapliczkach? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało mu się wygrać 250 tysięcy złotych.

>> Czyją matką jest matka królów, dokładnie czterech królów? Pytanie z Milionerów za 10 tys. zł

Jaki miesiąc patronuje wieczornym nabożeństwom przy przydrożnych kapliczkach? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to jaki miesiąc patronuje wieczornym nabożeństwom przy przydrożnych kapliczkach sprawiła uczestniczce sporo problemów. Miała on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. styczeń

B. maj

C. sierpień

D. październik

Uczestniczka zdecydowała się wykorzystać jedno z kół ratunkowych - pytanie do publiczności. Widzowie w większości (71 procent) wybrali odpowiedź B - maj. Tę samą zaznaczyła uczestniczka Milionerów. 

MILIONERZY - Jaki miesiąc patronuje wieczornym nabożeństwom przy przydrożnych kapliczkach? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to jaki miesiąc patronuje wieczornym nabożeństwom przy przydrożnych kapliczkach to maj. Uczestniczka wybrała odpowiednie rozwiązanie, dzięki czemu mogła grać o wyższa nagrodę. 

Nabożeństwa, o których mowa w pytaniu, to tzw. majówki. Nabożeństwo majowe (zwane potocznie majówką) – nabożeństwo odprawiane w maju w Kościele katolickim ku czci Matki Bożej, podczas którego odmawia się lub odśpiewuje Litanię Loretańską oraz modlitwę Pod Twoją Obronę. 

RadioZET.pl/PZ

Oceń