Zamknij

Jakie drzewo chroni w Misiu plebejskiego uciekiniera? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

Paweł Żurek
01.08.2019 12:24
Jakie drzewo chroni w Misiu plebejskiego uciekiniera?  Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł
fot. TVN/ player.pl/ Milionerzy screen

Jakie drzewo chroni w Misiu plebejskiego uciekiniera? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 40 tysięcy złotych.

Jakie drzewo chroni w Misiu plebejskiego uciekiniera? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 40 tysięcy złotych.

Z czym połączone są cugle? Pytanie z Milionerów za 5 tys. zł

Ajuści to..? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł [MILIONERZY, ODPOWIEDŹ]

Album Vangelisa Blade Runner z 2007 roku zawiera fragment wiersza K. I. Gałczyńskiego recytowany po polsku przez.. [MILIONERZY]

Jakie drzewo chroni w misiu plebejskiego uciekiniera? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to jakie drzewo chroni w misiu plebejskiego uciekiniera nie była dla uczestnika tak oczywista jak mogłoby się wydawać. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

  • A. Prasłowiańska grusza 
  • B. Stuletni dąb
  • C. Wierzba płacząca
  • D. Rozdarta sosna

Uczestnik zastanawiał się jedynie nad opcjami A i B, gdyż wiedział, że drzewem z pytania był dąb albo grusza. Ostatecznie wybrał on opcję A - prasłowiańska grusza. 

MILIONERZY - Jakie drzewo chroni w Misiu plebejskiego uciekiniera? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to jakie drzewo chroni w Misiu plebejskiego uciekiniera to "prasłowiańska grusza".  Wygrał gwarantowane 40 tysięcy złotych.

W Misiu, legendarnym filmie znakomitego reżysera Stanisława Barei pada kwestia: Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi: „Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera”. Zróbcie mi przebitkę zająca na gruszy… Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu. Niech on nie miauczy. 

RadioZET.pl/PZ