Zamknij

Jakie nazwisko przyjęła po ślubie Basia Jeziorkowska z trylogii Sienkiewicza..? Pytanie z Milionerów za 10 tys. zł

Paweł Żurek
30.07.2019 11:35
Jakie nazwisko przyjęła po ślubie Basia Jeziorkowska z trylogii Sienkiewicza..? Pytanie z Milionerów za 10 tys. zł
fot. screen

Jakie nazwisko przyjęła po ślubie Basia Jeziorkowska z trylogii Sienkiewicza..? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 10 tysięcy złotych.

Jakie nazwisko przyjęła po ślubie Basia Jeziorkowska z trylogii Sienkiewicza..? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 10 tysięcy złotych.

Jakie nazwisko przyjęła po ślubie Basia Jeziorkowska z trylogii Sienkiewicza..? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to jakie nazwisko przyjęła po ślubie Basia Jeziorkowska z trylogii Sienkiewicza nie była oczywista dla gracza. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Wołodyjowska

B. Ketling

C. Skrzetuska

D. Mellechowicz

Uczestnik nie mógł już skorzystać z żadnego koła ratunkowego - wszystkie wykorzystał bowiem przy poprzednich pytania. Ostatecznie po przeanalizowaniu każdego wariantu zaufał on swojej intuicji i zaznaczył odpowiedź C., czyli Skrzetuska.

MILIONERZY - Jakie nazwisko przyjęła po ślubie Basia Jeziorkowska z trylogii Sienkiewicza? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie o to jakie nazwisko przyjęła po ślubie Basia Jeziorkowska z trylogii Sienkiewicza brzmi: Wołodyjowska. Uczestnik wybrał nieodpowiednią opcję, przez co musiał wrócić do domu jedynie z 1000 złotych. 

Basia Wołodyjowska, wł. Barbara Wołodyjowska z d. Jeziorkowska to jedna z kluczowych postaci w powieści Pan Wołodyjowski Henryka Sienkiewicza.

Jest ulubienicą pana Zagłoby. W 1668 roku przybyła wraz z panią Makowiecką i Krystyną Drohojowską (Krzysią) na sejm konwokacyjny do Warszawy. Tam pan Zagłoba dość nieudolnie próbował ją zeswatać z Michałem Wołodyjowskim (ten wówczas kochał się w Krzysi). Ostatecznie jednak „hajduczek” sama wyznała miłość „Małemu Rycerzowi”.

RadioZET.pl/PZ