Zamknij

Jakie słowa usunięto z ustawy o radiofonii i telewizji w 2002? "Milionerzy"

Jolanta Waligóra
08.07.2019 12:36
Jakie słowa usunięto z ustawy o radiofonii i telewizji w 2002? "Milionerzy"
fot. Player.pl

Jakie słowa usunięto w 2002 z ustawy o radiofonii i telewizji? - takie pytanie w "Milionerach" za 250 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek teleturnieju. Zagadnienie to przysporzyło graczowi niemałych trudności. Sprawdzamy, jakie słowa usunięto z przyjętego w 2002 r. rządowego projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Jakie słowa usunięto z przyjętego w 2002 r. rządowego projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji? "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie za 250 000 zł, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy szczegółowe informacje.

Jakie słowa usunięto w 2002 z ustawy o radiofonii i telewizji? [MILIONERZY]

Pytanie, jakie słowa usunięto z ustawy o radiofonii i telewizji w 2002 roku, przysporzyło graczowi niemałych trudności. Naturalnie uczestniczka teleturnieju do wyboru miała cztery warianty odpowiedzi:

A - "oraz dzienniki"

B - "i filmy"

C - "lub czasopisma"

D - "albo książki"

Gracz przyznał, że nie wie, która odpowiedź jest prawidłowa. W związku z tym uczestniczka programu "Milionerzy" zdecydowała się na skorzystanie z trzeciego już koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Większość publiczności, bo aż 54%, obstawiła odpowiedź C, czyli "lub czasopisma". 20% zaś odpowiedziało, że "i filmy", 19% "albo książki", a 7% opowiedziało się za A "oraz dzienniki". Uczestniczka "Milionerów", mimo przewagi głosowej publiczności, zdecydowała się zrezygnować z dalszego udziału w grze. Tym samym wygrała 125 000 zł.

Jakie słowa usunięto z przyjętego w 2002 r. - odpowiedź z "Milionerów"

Prawidłowa odpowiedź na to, jakie słowa usunięto z ustawy o radiofonii i telewizji w 2002, brzmi "lub czasopisma". 

(…) lub czasopisma – fragment zdania usunięty z przyjętego w 2002 roku rządowego projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, zmieniający sens i zakres obowiązywania niektórych kluczowych ustaleń tej ustawy.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

Która praska figura przystrajana jest w różnorakie szaty? [MILIONERZY]

RadioZET.pl/JW