Zamknij

Jakie zwierzę wysłali Francuzi w kosmos? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 40 000 zł

Jolanta Waligóra
18.02.2020 12:27
Jakie zwierzę wysłali Francuzi w kosmos? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 40 000 zł
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi? Takie pytanie za 40 tysięcy złotych usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie we wtorek, 18 lutego 2020. Sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie, jakie zwierzę wysłali Francuzi w kosmos.

Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z programu i jej szczegółowe wyjaśnienie zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant i wygrał 40 tysięcy złotych.

Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi? [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", jakie zwierze wysłali Francuzi w kosmos, przysporzyła graczowi teleturnieju niemałych trudności. Uczestnik do wyboru miał cztery następujące warianty odpowiedzi:

A - żabę Rene

B - kotkę Felicette

C - gęś Manon

D - winniczka Philipe'a

Choć gracz od razu przyznał, że nie wie, która z odpowiedzi jest poprawna, to intuicyjnie odrzucił warianty A oraz D. Mimo wszystko zdecydował się na skorzystanie z trzeciego i zarazem ostatniego koła ratunkowego - telefon do przyjaciela. Niestety przyjaciel nie pomógł za bardzo graczowi - powiedział, że również skłaniałby się ku odpowiedziom B oraz C. Ostatecznie uczestnik "Milionerów" zrezygnował z dalszej gry o milion.

Jakie zwierzę wysłali Francuzi w kosmos? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi, jest odpowiedź B, czyli kotkę Felicette. Gracz, rezygnując z dalszej gry o milion, wygrał 20 tysięcy złotych.

22 lutego 1961 Francja wysłała na wysokość 152 km rakietę Veronique (AGI24), a na jej pokładzie szczura Hectora. W październiku 1962 dwa kolejne szczury (15 października Castor na pokładzie Veronique AGI37 i 18 października Pollux na Veronique AGI36), a rok później (18 października 1963) kotkę o imieniu Félicette na Veronique AGI47.

Jaki deseń króluje na koszulkach weneckich gondolierów? [MILIONERZY]

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów. 

RadioZET.pl/JW