Zamknij

Jakiego składnika w diecie kobieta potrzebuje sporo więcej niż mężczyzna? [MILIONERZY]

Karolina Piotrowska
18.07.2019 11:26
Jakiego składnika w diecie kobieta potrzebuje sporo więcej niż mężczyzna? [MILIONERZY]
fot. screen / player.pl

Jakiego składnika w diecie kobieta potrzebuje sporo więcej niż mężczyzna? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 10 tysięcy złotych.

Jakiego składnika w diecie kobieta potrzebuje sporo więcej niż mężczyzna? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie, czyli dlaczego kobiety potrzebują jednego ze składników w diecie więcej niż mężczyźni. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 10 tysięcy złotych.

Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? Pytanie z Milionerów za 250 tys. zł

Jakiego składnika w diecie kobieta potrzebuje sporo więcej niż mężczyzna? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""jakiego składnika w diecie kobieta potrzebuje sporo więcej niż mężczyzna?" nie była oczywista dla gracza. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. żelaza

B. wapnia

C. potasu

D. sodu

Uczestnik nie był pewny, która odpowiedź może być poprawna i postanowił skorzystać z koła ratunkowego Telefon do przyjaciela. Ten ostatecznie podpowiedział mu, że być może chodzi o żelazo. Podobne skojarzenia miał również sam gracz i finalnie zaznaczył on właśnie tę odpowiedź.

MILIONERZY - Jakiego składnika w diecie kobieta potrzebuje sporo więcej niż mężczyzna? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""jakiego składnika w diecie kobieta potrzebuje sporo więcej niż mężczyzna?", to A., czyli żelaza. Uczestnik odpowiedział prawidłowo na to pytanie, co pozwoliło mu na kontynuowanie gry. Po tym pytaniu wygrał 10 tysięcy złotych.

Żelazo jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza kobiet, które szczególnie narażone są na jego niedobory. Jest to związane z cyklem miesiączkowym. Prawidłowy poziom żelaza w naszej krwi jest niezbędny do oddychania komórek. Niedobór może prowadzić do osłabienia, a nawet do anemii.

Który z poetów był karmicielem wszy? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

RadioZET.pl/KP