Zamknij

Jan Bednarek - kim jest obrońca reprezentacji? [DZIEWCZYNA, WIEK]

Redakcja
18.06.2018 14:04
Jan Bednarek - kim jest obrońca reprezentacji? [DZIEWCZYNA, WIEK]
fot. Kamil Krukiewicz/REPORTER/EASTNEWS

Kim jest Jan Bednarek? Piłkarz, występujący na pozycji obrońcy w reprezentacji Polski, może zastąpić Kamila Glika. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o młodym zawodniku, który ma szansę razem z naszą reprezentacją zagrać na mundialu 2018.

Jan Bednarek - kim jest? Na to pytanie, z uwagi na nadchodzące piłkarskie pojedynki, szuka odpowiedzi coraz więcej osób. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o młodym piłkarzu, który ma szansę zastąpić Kamila Glika.

» Marcin Kamiński - kim jest piłkarz, który może zastąpić Glika? «

Jan Bednarek - kim jest obrońca reprezentacji Polski?

Kamil Glik, w trakcie jednego z treningów, nabawił się kontuzji. Piłkarz uszkodził bark, w związku z czym jego obecność zarówno podczas nadchodzącym meczów towarzyskich z Chile i Litwą, jak i na mundialu 2018 stoi pod znakiem zapytania. Adam Nawałka poinformował, że w przypadku złych wyników badań Glika, obrońcę reprezentacji Polski ma szansę zastąpić Jan Bednarek. Kim jest młody zawodnik?

Jan Bednarek to piłkarz, który występuje na pozycji obrońcy w reprezentacji Polski oraz w angielskim klubie Southampton. Urodził się 12 kwietnia 1996 roku. W tym roku skończył 22 lata. Jest bratem bramkarza Filipa Bednarka. Swoją piłkarską karierę rozpoczął w Sokole Kleczew. Miał możliwość transferu do Lecha Poznań, jednak za namową trenera Tadeusza Jarosa, w 2011 roku postanowił przejść do MSP Szamotuły. Następnie, w 2012 Jan Bednarek trafił do akademii Lecha Poznań, gdzie przeszedł przez kolejne szczeble kariery.

Z kolei trzy lata później, nie mogąc liczyć na regularne występy w Poznaniu, został wypożyczony do Górnika Łęczna, gdzie początkowo był zawodnikiem rezerwowym. W pierwszym składzie zagrał dopiero w 31. kolejce Ekstraklasy w meczu przeciwko Jagiellonii Białystok - rozegrał wtedy pełne 90 minut. Po sezonie powrócił do Lecha Poznań. Jan Bednarek pierwszy ligowy mecz w nowym sezonie rozegrał w 5. kolejce Ekstraklasy przeciwko Cracovii (12 sierpnia 2016 rok). Zagrał wtedy 90 minut i strzelił swoją debiutancką bramkę dla Lecha, który wygrał mecz 2:1. Od tego pojedynku był podstawowym obrońcą poznańskiej drużyny. 4 lutego 2017, w Plebiscycie Tygodnika „Piłka Nożna”, został wybrany odkryciem roku 2016. Z kolei 1 lipca 2017 roku, podpisał pięcioletni kontrakt z angielskim klubem SouthamptonJan Bednarek w reprezentacji Polski zadebiutował 4 września 2017 w wygranym 3:0 meczu z Kazachstanem. Z kolei 14 kwietnia 2018 roku, zadebiutował w Premier League, zdobywając bramkę w 60. minucie przegranego 2:3 spotkania z Chelsea. 

» Thiago Cionek - kim jest obrońca reprezentacji? [INSTAGRAM, ŻONA] «

Kim jest Jan Bednarek? [DZIEWCZYNA, INSTAGRAM, WIEK]

Polski piłkarz ma 22 lata i 189 cm wzrostu. Dziewczyna Jana Bednarka to 21-letnia modelka Julia Nowak, która pochodzi z Częstochowy. Piłkarz jest  aktywny w mediach społecznościowych, gdzie zamieszcza zdjęcia z treningów oraz z ukochaną. Jana Bednarka na Instagramie można znaleźć pod nazwą: janbednarek_ Obecnie obserwuje go ponad 40 tysięcy osób!

1
2
3
4

» Kamil Grosicki: zarobki, żona, dzieci, wzrost, Instagram - kim jest? «

RadioZET.pl/JW