Zamknij

Jan Błachowicz: kim jest Polak walczący w UFC? [WIEK, WZROST, WAGA, ZAROBKI, WALKI]

Redakcja
22.02.2019 10:28
Jan Błachowicz: kim jest Polak walczący w UFC?
fot. MARCIN GADOMSKI/East News

Jan Błachowicz: kim jest Polak walczący w UFC? Zawodnik ma już na koncie kilkadziesiąt walk w najbardziej prestiżowych federacjach, w tym polskim KSW, a także amerykańskim UFC. Sprawdzamy co wiadomo o polskim zawodniku mieszanych sztuk walki: wiek, wzrost, waga, zarobki.

Jan Błachowicz: kim jest? Z kim będzie następna walka Błachowicza? Ile zarabia Jan Błachowicz? Zawodnik MMA to jeden z nielicznych polskich reprezentantów w UFC – najbardziej prestiżowej amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walki.

Jan Błachowicz: kim jest? Wiek, wzrost, waga

Jan Błachowicz urodził się w 24 lutego 1983 roku w Cieszynie. Przygodę ze sztukami walkami zaczynał od treningów tajskiego boksu. Od 2007 do 2013 występował w KSW – polskiej organizacji mieszanych sztuk walki. Podczas walk na galach Konfrontacji Sztuk Walki wygrał 17 pojedynków, a przegrał zaledwie 2. W latach 2011−2014 był międzynarodowym mistrzem KSW w wadze półciężkiej. Od 2014 roku związał się z UFC. Błachowicz wygrał w niej już 6 walk, a 4 zakończyły się jego przegraną.

Jan Błachowicz ma 188 cm wzrostu. Waży 93 kilogramy.

>> UFC w Gdańsku. Jan Błachowicz o treningu, trudach MMA, walce z... Jurasem i powrocie do KSW [WYWIAD]

Ile zarabia Jan Błachowicz?

Zarobki Jana Błachowicza to jedna z informacji, które szczególnie interesują fanów sportowca. Jak donosiły media, po jednej z ostatnich walk Polaka w UFC – rewanżu z Brytyjczykiem Jimmim Manuvą – zawodnik miał otrzymać 145 tysięcy dolarów (496 103 zł). Ta suma jest tak wysoka, bo walka Błachowicza została ogłoszona walką wieczoru, za co zawodnikom przyznaje się dodatkową premię wynoszącą ok. 40 tys. dolarów. Oficjalnie, wysokość zarobków Polaka nie została podana.

>> UFC 235 - karta walk, rozpiska, kiedy i gdzie odbędzie się gala UFC 235?

Następna walka Jana Błachowicza

Jan Błachowicz nastopną walkę stoczy w sobotę 23.02. Będzie to główne starcie w trakcie gali w Pradze - UFC on ESPN+ 3. Błachowicz stoczy podczas niej walkę z brazylijczykiem Thiago Santosem. Kolejni przeciwnicy Polaka w UFC póki co nie zostali ogłoszeni.

Jan Błachowicz: Instagram

Przygotowania do walk Jana Błachowicza w UFC można obejrzeć na jego Instagramie. Zawodnik prowadzi też Facebooka, gdzie na bieżąco udostępnia np. relacje z treningów. Do tego, przez media społecznościowe Błachowicz często odpowiada na pytania swoim fanom.

RadioZET.pl/PZ