Zamknij

Jan Sebastian Bach - kim był kompozytor uhonorowany przez Google Doodle? [21.03.2019]

Jolanta Waligóra
21.03.2019 10:18
Jan Sebastian Bach - kim był kompozytor uhonorowany przez Google Doodle? [21.03.2019]
fot. Google Doodle

Jan Sebastian Bach został uhonorowany przez Google Doodle 21.03.2019. Wyszukiwarka z okazji rocznicy urodzin wybitnego kompozytora przygotowała wyjątkową zabawę dla internautów. Teraz każdy może skomponować swoją melodię, wpisując dowolne nuty na pięciolinię. Sprawdzamy, kim był Jan Sebastian Bach i dlaczego został uhonorowany przez Google.

Kim był Jan Sebastian Bach? 21 marca 2019 Google Doodle wspomina wybitnego kompozytora. Dla internautów Google przygotowało także specjalną zabawę z tej okazji. Przedstawiamy szczegółowe informacje.

Jan Sebastian Bach uhonorowany przez Google Doodle 21.03.2019

Jan Sebastian Bach został wspomniany przez Google Doodle 21.03.2019. To właśnie tego dnia, w pierwszy dzień wiosny, urodził się słynny kompozytor. Z tej okazji wyszukiwarka Google przygotowała wyjątkową zabawę dla internautów. Po krótkim wprowadzeniu można skomponować swoją melodię, umieszczając wybrane nuty na pięciolinii. Następnie komputer wykorzysta sztuczną inteligencję do zharmonizowania melodii w charakterystycznym dla Jana Sebastiana Bacha stylu. 

har

Google Doodle to nazwa zmiany loga Google, które pojawia się w momencie wejścia w wyszukiwarkę. Najczęściej, nowa grafika w miejsce Google jest wyświetlana z okazji ważnych uroczystości, daty urodzin sławnych lub wybitnych osobowości. Google Doodle można obserwować także podczas tzw. świąt świeckich. W przypadku świąt kościelnych w Google Doodle najczęściej pokazywane są symbole z nimi związane. 

Jan Sebastian Bach - kim był kompozytor?

Jan Sebastian Bach urodził się 21 marca 1685 roku w Eisenach. To niemiecki kompozytor i organista - jeden z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki i jeden z najbardziej wpływowych kompozytorów. Jan Sebastian Bach był autorem ponad 100 utworów. Artysta sięgał po wszystkie współczesne sobie gatunki muzyczne, poza operą. Pisał utwory na organy i klawesyn, komponował fugi, muzykę chóralną oraz kameralną. Był także mistrzem muzyki polifonicznej. 

Co ciekawe, trzy utwory kompozytora nagrane zostały na pozłacanym dysku, który umieszczony został na dwóch sondach programu Voyager wystrzelonych w przestrzeń kosmiczną w 1977 roku.

Jan Sebastian Bach zmarł 28 lipca 1750 roku w Lipsku.

RadioZET.pl/JW