Zamknij

Janusz Dzięcioł nie żyje. Kim był zwycięzca 1. edycji "Big Brothera"? [WIEK, PRZYCZYNA ŚMIERCI]

Jolanta Waligóra
06.12.2019 10:43
Janusz Dzięcioł nie żyje. Kim był zwycięzca 1. edycji "Big Brothera"? [WIEK, PRZYCZYNA ŚMIERCI]
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/EASTNEWS

Janusz Dzięcioł nie żyje. Zwycięzca pierwszej edycji "Big Brothera" oraz polityk w piątek zginął w wypadku samochodowym. 11 grudnia skończyłby 66 lat. Przedstawiamy życiorys Janusza Dzięcioła i najważniejsze informacje o jego życiu prywatnym oraz karierze.

Nie żyje Janusz Dzięcioł. Zwycięzca pierwszej edycji programu "Big Brother" 11 grudnia skończyłby 66 lat. Sprawdzamy szczegółowe informacje i przedstawiamy życiorys Janusza Dzięcioła.

Janusz Dzięcioł nie żyje - przyczyny śmierci

Janusz Dzięcioł nie żyje. Zwycięzca pierwszej edycji "Big Brothera" zmarł w piątek rano, 6 grudnia. Kilka dni później skończyłby 66 lat. 

Janusz Dzięcioł zmarł w wypadku samochodowym na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem. Jest to przejazd bez szlabanów. Zderzyły się auto osobowe oraz pociąg. Informację na ten temat potwierdziła PAP szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Reniecka.

O godzinie 8.40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny – Grudziądz pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny - poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Janusz Dzięcioł nie żyje. Tak wygrywał pierwszego "Big Brothera" [WIDEO]

Janusz Dzięcioł - kim był polityk i zwycięzca Big Brothera?

Janusz Dzięcioł urodził się 11 grudnia 1953 roku w Dąbrowie Chełmińskiej. Ukończył technikum rolnicze. Przez dwa lata był kierownikiem wojskowego gospodarstwa rolnego oraz pełnił funkcję prezesa zarządu rolniczej spółdzielni produkcyjnej. W 1991 roku zaczął pracę w straży miejskiej w Świeciu, a po zaledwie kilku miesiącach został jej komendantem. Równolegle był społecznym kuratorem sądowym oraz współpracownikiem Stowarzyszenia Przeciwko Uzależnieniom Dzieci i Młodzieży. 

Od marca do czerwca 2001 roku Janusz Dzięcioł brał udział w pierwszej edycji "Big Brothera". Uczestnikowi udało się zwyciężyć show. 

Następnie w latach 2002–2007 był radnym oraz wiceprzewodniczącym rady miejskiej w Grudziądzu. W wyborach parlamentarnych w 2005 startował do Senatu z listy KWW „Porozumienie Obywatelskie", jednak bezskutecznie. Dwa lata później w wyborach parlamentarnych kandydował z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu toruńskim. Wtedy też udało mu się uzyskać mandat poselski. 

W 2011 roku ponownie został wybrany na posła. W trakcie kadencji wystąpił z PO, ale pozostał w jej klubie parlamentarnym. W 2015 zrezygnował z ubiegania się o mandat. Później Janusz Dzięcioł podjął pracę w ośrodku pomocy społecznej w Świeciu. Pełnił tam m.in. funkcję rzecznika. W 2019 roku bez powodzenia kandydował do Sejmu z ramienia PSL.  

W 1978 roku Janusz Dzięcioł ożenił się z Wiesławą. Para doczekała się córki Katarzyny.

Janusz Dzięcioł nie żyje! B. poseł i zwycięzca Big Brothera zginął w wypadku

RadioZET.pl/PAP/JW