Zamknij

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018: Warszawa, Kraków, Poznań - daty, atrakcje

Redakcja
16.11.2018 16:45
Jarmark bożonarodzeniowy 2018: Warszawa, Kraków, Poznań - DATY, atrakcje
fot. Shutterstock

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2018 w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i przede wszystkim we Wrocławiu cieszą się dużą popularnością w Polsce już od kilku lat. Co roku organizatorzy zaskakują odwiedzających różnymi atrakcjami. Dzięki takim wydarzeniom możemy zakupić unikatowe prezenty świąteczne dla najbliższych lub spróbować przysmaków związanych z tym wyjątkowym czasem w roku.

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2018 - Warszawa, Kraków, Poznań: daty otwarcia, atrakcje, adresy. Podczas odwiedzania jarmarków można poczuć wyjątkowy klimat świąt, spróbować wielu przysmaków nie tylko z Polski, ale również z innych części świata, a także zakupić wyjątkowe prezenty dla swoich bliskich. Do wybranych miast przyjeżdżają wystawcy z innych państw, a na jarmarkach pojawia się od 50 do 100 stoisk. Sprawdzamy daty otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego 2018 w Krakowie, Poznaniu i Warszawie i gdzie dokładnie będzie można je odwiedzić.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 - WARSZAWA

W piątek, 23 listopada rozpocznie się Jarmark Rzemiosłem Zdobiony. Ten Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 w Warszawie odbędzie się na Starym Mieście i potrwa aż do 6 stycznia 2019 roku. Podczas Jarmarku będzie można podziwiać wyroby rzemieślnicze wystawców polskich i zagranicznych. W ofercie znajdziemy między innymi ubrania, nakrycia głowy, dekoracje świąteczne czy ręcznie malowane bombki. Nie zabraknie także zabawek dla najmłodszych.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019: Kraków, Warszawa, Gdańsk - kiedy i jakie atrakcje?

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 - KRAKÓW

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 w Krakowie rozpocznie się 30 listopada i potrwa do 26 grudnia. Natomiast już od 27 grudnia do 6 stycznia potrwa Targ Noworoczny na Krakowskim Rynku.

Targi Bożonarodzeniowe 2018 będą zorganizowane tradycyjnie na Rynku Głównym w Krakowie. Targom Bożonarodzeniowym towarzyszą liczne imprezy: Korowód Kolędniczy, Obrzęd Dziadów Polskich, prezentacje Gmin Małopolski, spotkania opłatkowe z dostojnikami miasta i inne. W ramach targów przy pomniku Adama Mickiewicza spotkają się twórcy szopek. Najbarwniejszym elementem będzie korowód kolędników. Zaplanowano również pokaz „Dziadów polskich”, inspirowanych dramatem Mickiewicza. Na cokole pomnika wieszcza pojawią się dziady proszalne, weselne, pogrzebowe, kościelne, śpiewające ballady.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 - POZNAŃ

Tegoroczne "Betlejem Poznańskie", czyli Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu wystartuje 17 listopada. Podobnie jak w zeszłym roku sercem poznańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego 2018 będzie Stary Rynek i Plac Wolności. 35-dniowy jarmark obfitować będzie w bogaty program wydarzeń kulturalnych m.in. występy artystyczne, atrakcyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wydarzenia charytatywne. Nie zabraknie też spektakularnej Parady Świątecznej i uroczystego rozświetlenia ogromnej choinki.

Oczywiście nie są to wszystkie Jarmarki Bożonarodzeniowe 2018, które są organizowane w Polsce. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest m.in. ten we Wrocławiu. Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 rozpocznie się tam w piątek, 23 listopada o godzinie 17.00. Jarmark potrwa aż do poniedziałku, 31 grudnia 2018 roku. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w poniższym artykule:

» Jarmark Bożonarodzeniowy 2018: Wrocław - kiedy się zaczyna i ile trwa?

RadioZET.pl/KP